single-image

Binance Coin (BNB) Dikkat Çekici Başarısı

Bitcoin (BTC) ‘in 3,150 ABD Doları’ na düştüğü daha geniş bir piyasa krizinde, Binance Coin ( BNB ) karşılaştırmanın ötesine geçti. Nitekim, BTC Aralık ortasında dibe vurduğundan, dünyanın en büyük kripto girişimlerinden birinin desteklediği BNB 4,5 ABD Dolardan 9,5 ABD Dolara çıktı. Ayrıca BNB’nin geçen hafta boyunca % 33’lük bir performans göstererek başarının altını çizdi.
Peki bu kadar kötü piyasa koşullarında BNB başarısını nasıl izah edebiliriz?

Binance OTC Desk: Sadece birkaç hafta önce Coinbase ve BitGo kendi tezgahüstü masalarını açtıktan sonra, Binance bir tezgah üstü teklif yaptı. Malta’da kayıtlı olan şirketin, kurumsal bir yatırımı beklemek suretiyle potansiyel olarak Wall Street ağırtopları gibi büyük müşterilere hitap etmek için elinden geleni yaptığı açıktır.

Launchpad Redux : Yılın başında, çok yönlü başlangıç, yeni ortaya çıkan kripto projelerinin zeminde koşmaya başlamasına yardımcı olan bir girişim olan Launchpad’i yeniden başlattı. Launchpad, BNB ve TRX’e yirmi dakika içinde milyonlarca dolarlık BTT satıldığını gören Tron’a bağlı BitTorrent Token ICO ile ilk başarısını bu sayede yakaladı.

Şirket İçi Zincir ve DEX’in Lansmanı: Bir ay sonra, bir yıldan fazla bir sürede geliştirme sonrası, şirket nihayet şirket içi blok zinciri olan ve uygun Binance Chain adlı lansmanını ile karşımızda. Zincirin ilk kullanım durumu, son zamanlarda bir canlı yayında ele alınan Binance’in baş yöneticisi ve kurucusu Changpeng “CZ” Zhao’nun merkezi olmayan bir takas olacağı yönünde. Zhao’nun kendi yorumlarına göre, DEX’in ana alanı, tabiri caizse – bir Test zinciri, yakın zamanda ortak seçmesi muhtemel.Temsil Edilen İlerleme Kanıtı (DPOS) fikir birliği mekanizmasını kullanacağını, BNB ise ETH’nin Ethereum için olduğu gibi ağın gazı olarak hareket edeceğini söyledi. Binance’in ateşli lideri, Binance Chain’in barebones yapısından dolayı – sanal bir makinenin olmaması akıllı sözleşmeler anlamına gelmediğinden – ağın bir saniyelik bloklar üretebilmesi gerektiğini bile savundu.

BNB Coin Burn : Her mali çeyrekte Binance, şirket içi belirteçlerinin bir kısmını satın alıyor ve yakıyor. Şirket, geçtiğimiz ay 9 milyon dolar değerinde BNB yaktı ve popüler kripto varlıklarının arzını düşürdü.

Simplex Kredi ve Borç Entegrasyonu : Binance, tüketicilerin kredi kartları ve banka kartları aracılığıyla kripto para birimleri satın almalarını sağlayan Simplex ile bir ortaklık kurdu. Bu, Bitcoin kullanıcı dostu entegre yeteneklerine sahip olduğunu işaret ediyor.

Yukarıda belirtilen olaylardan herhangi birinin BNB’yi daha yükseğe itmek için doğrudan bir rol oynadığı açık değildir. Her halükarda, dünyaca ünlü borsaların kaydettiği gelişmeler, BTC’nin kendi iki ayağı üzerinde dolaşmaya devam etse bile, Binance’in uzun süreli kalma gücünü vurgulamaktadır.

Yukarıda saydığımız tüm bu sebepler Binance Coin (BNB) nin başarısının arkasındaki sebepler olarak görülebilmektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz