single-image

Deutsche Bank Kripto Saklama Hizmeti Sunma Planlarını Açıkladı

Deutsche Bank , Aralık ayında Dünya Ekonomik Forumu tarafından yayınlanan bir raporda müşterilerine kripto para saklama hizmetleri sunma konusunda ayrıntılı planları olduğunu açıkladı .Depolama ve güvenlik hizmeti sadece kurumsal müşterilere açık olacaktır.
Bahsi geçen rapora göre, önerilen hizmetin yalnızca kurumsal müşteriler tarafından kullanılabileceği belirtildi. Banka, dünya çapında aracı kurumlar ve en iyi kripto borsaları ile ortaklık kurarak ulaşmayı planlıyor.
Bu duyurunun ardından Deutsche Bank, kripto para birimlerini dahil ederek hizmetlerini çeşitlendirmek isteyen finans şirketleri ligine katıldı.

Kurumsal Müşteriler için Kripto Depolama ve Güvenlik
Deutsche’nin kripto saklama hizmeti henüz bir prototip ve resmi bir lansman için belirli bir tarih açıklanmadı. Raporda, bankanın kripto saklama hizmetleri sunmanın yanı sıra, platformunda ticaretin yanı sıra vergilendirme, değerleme, hizmet fonu yönetimi, borç verme ve stake etme gibi diğer katma değerli hizmetleri de sunmayı planladığını belirtti.
Deutsche Bank raporda, platformun var olan tüm kara para aklamayı önleme ve “müşterinizi tanıyın” (KYC) düzenlemelerine tamamen uyumlu olacağını belirtti. Deutsche Bank güvenli depolama gerektiren kripto paraları önemli hacimlerde tutma eğilimindedir kurumsal müşteriler için tam entegre saklama platformu geliştirmeyi hedefleyecektir. Hizmet, müşterilere hem varlıklarına hem de daha geniş kripto para birimi ekosistemine sorunsuz bağlantı sağlayacak şekilde olacaktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz