single-image

Bitcoin 4.000 Dolar Üzerini Bir Kez Daha Test Ediyor

Bitcoin Pazar günü yeni yılda boğaların desteklediği ABD doları karşısında yüzde 7,7 gibi yüksek bir fiyata ulaştı.

Bu pazar günü Bitcoin Dolar oranı, gün içi zirvesini 4.085 ABD dolarında belirledi, ancak baskı anında 4.051 ABD doların da işlem gördü ve küçük bir düzeltme işlemi oldu. Parite 28 Aralık’tan bu yana 4.000 ABD doları’ı kırmaya çalışıyordu, ancak bölgeye yakın daha güçlü bir satış hissi dört kez üstesinden gelmeyi reddetti. Bugün, ilk kez Bitcoin 4 haftanın en yüksek seviyesi olan 4,244 ABD doları seviyesinden iki haftanın en yüksek seviyesini test etmeye yaklaşmış oldu.

Florida merkezli bir finansal derecelendirme kuruluşu olan Weiss Ratings, daha fazla insanın 2019’da Bitcoin’i bir değer deposu olarak görmeye başlayacağını söyledi . Bitcoin depolamanın Altının aksine – hiçbir maliyeti olmadığını ve kolayca aktarılabilir, doğrulanabilir olduğunu açıkladı.

Weiss, “Başka hiçbir varlık bu şekilde bir kombinasyonunu sağlamıyor” dedi. “Sonuç olarak, başka hiçbir varlık şu anda bir değer deposu olarak Bitcoin ile rekabet edemiyor. Sonuç olarak bitcoin gerçek bir dijital altın olma yolunda ilerliyor. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz