single-image

Bitcoin fiyatı neden bir kez daha düştü?

Kriptopara fiyatları geçtiğimiz haftada bir kez daha düştü ve Kripto pazarını yılın en düşük noktasına getirdi.
Geçtiğimiz yıl 20.000 $ (15.600 $) seviyesinden önemli ölçüde düşük olan Bitcoin değeri, geçtiğimiz Pazartesi günü yaklaşık 6.400 $ seviyesinden tekrar yaklaşık 5,300 $ seviyesine geriledi, an itibarı ile 5050 $.

Web sitesi CoinMarketCap sıralamasına göre , bitcoin rakibi Ethereum’un değeri de geçtiğimiz haftaya göre 210 $ seviyesinden yaklaşık 155 $ seviyesine düştü.

En son düşüşlerin sorumlusunun bch hardfork olduğu düşünülüyor – Forbes’a göre, dijital varlığın yeni bir kripto para birimi oluşturmak için ikiye ayrılacağı bir değişiklik – bitcoin ve kardeş coini bitcoin cash .

Bitcoin ABC ve Bitcoin SV, geçtiğimiz hafta, yaklaşık on yıl önce oluşturulduğundan bu yana birkaç güncellemeden geçmiş olan bitcoin’in mevcut teknolojisini geliştirmek amacıyla oluşturuldu.

Bu hareket, Etherium (eth) ve bankacılık odaklı coin olan Ripple (xrp) de dahil olmak üzere, bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin kıymetini milyarlarca dolar daralttı.
Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun, ABD yayın kuruluşu CNBC’ye verdiği demeçte, bitcoin’in Aralık yüksekliğine benzeyen bir başka “ bull run ” na girmesini beklediğini söyledi .

Zhao, “Tahmin etmek gerçekten zor”, bir sonraki fiyat artışını tetikleyecek acaba ne olurdu, ama “er ya da geç olacak” dedi.

Bizim tahminlerimize göre zhaonun bull run beklentisi aksine aralık sonundaki Sec kararı beklentisi arasına sıkıştırılmış durumda ve 4500 $ seviyelerini gormesi kaçınılmaz gibi gorunuyor mikro yatırımcı ve aileler black friday ve noel tatili oncesi 1 aylık sureçte paralarını bozdurma eğilimleri yerini bir panik havasını almış durumda Bull Run’ın Aralık ayı sonlarında başlayacağı öngörüsü daha gerçekçi görünmekte ve SEC beklentisi aralık sonu crypto piyasasındaki büyük yükselişi engelleyici bir bariyer halini almış durumda…

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz