single-image

Brian Kelly SEC ETF Reddi ve CFTC Ethereum Hakkındaki Görüşleri Üzerine Konuştu

CNBC’den Brian Kelly , son zamanlarda meydana gelen iki önemli gelişme hakkında konuştu. Bitcoin ETF’ler hakkında, Kelly onaylanıp onaylanmadığı konusunda daha az endişeli olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, CFTC’yi “mekan için çok büyük” olduğunu belirterek Ethereum’daki duruşunu ortaya çıkarması hakkında olumlu olduğunu belirtti.

En büyük rolü yatırımcıları korumak olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçmişte birçok ETF önerisini reddetti. Tekliflerin temel gereklilikleri yerine getiremediğini belirtmişlerdir.

Her ne kadar ETF tekliflerinin başka bir reddi olsa da , son zamanlarda Bit Varlık Yönetimi ve NYSE Arca tarafından bu kez. Komisyon hala dolandırıcılık ve piyasa fiyatı manipülasyonu konusundaki endişelerini dile getirdi. Bu , 9 Ekim 2019 Çarşamba günü yayınlanan 112 sayfalık bir bildiriyle ayrıntılı olarak açıklanmıştır .

Bununla birlikte, SEC ve ETF redleri konusunu ele alırken, Brian Kelly bir ETF’nin onaylanıp onaylanmadığı konusunda daha az endişeli olduğunu söylüyor.

“… Sonuçta, Bitcoin’i normal bir aracı kurum hesabından satın alabileceksiniz, ya da normal bir aracı kurum hesabı gibi görünecek. Bu nedenle, bu noktada bir Bitcoin ETF’ye ihtiyacınız olduğuna daha az endişeliyim, ” diyor.

Pazar, ETF’ler gibi konular yerine Brian Kelly, piyasanın şu ana kadarki en önemli haberlerden birini tanıyamadığını düşünüyor.

Yeni CFTC Başkanı Heath Tarbert Temmuz ayında göreve başladı. Perşembe günü, New York Yahoo Finance’in Tüm Pazarlar Zirvesi’nde konuşarak Ethereum için ne düşündüğünü ortaya koydu.

Tarbert, komisyonun açıkça belirtmesine rağmen, geçmiş yönetim yoluyla Bitcoin’in bir meta olduğunu, Ethereum hakkında fazla konuşmadığını söyledi. Ancak, “eterin bir emtia olduğu CFTC’nin başkanı olarak benim görüşüm” dedi .

Ayrıca, üst sınıflarının niteliklerini miras almaları gerektiğini söyleyerek çatallı kripto para birimi varlıkları hakkındaki görüşlerini de ifade etti. Bu nedenle, Bitcoin Cash bir bitcoin çatalı ise, bitcoin (BTC) bir mal olan çatal, bazı güvenlik kaygıları ortaya koymadıkça otomatik olarak Bitcoin Cash’i de bir mal haline getirir.

Buna atıfta bulunarak, CFTC başkanının açıklamasından çok memnun görünen Brian Kelly, bu haberi topluluk için daha önemli olduğuna inanıyor.

“Toplantılarda oturduğum en büyük şey – herkes endişeleniyor. ‘Ya yasaklarlarsa? Ya yasaklarlarsa? Peki, ne biliyorsunuz – CFTC ‘Bunu yasaklamıyoruz. Düzenleyeceğiz. ‘ Ve şimdi yatırımcılar ‘Emtia kovasıma koy’ diyebilir.

Öyleyse şimdi Ethereum, Bitcoin ve diğer tüm akıllı sözleşme platformları dijital ekonomi için meta haline geldi. Ve bence bu çok büyük. Bence pazar bunu gözden kaçırıyor. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz