single-image

Kanadalı Bir Şirket Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

Bir yeni haber daha Bitcoin kurumsal yatırımcıları çekmeye devam ediyor. Bitcoin 2021 yılına hızlı başladı dünya çapında birçok şirketin dikkatini çekti. Kanada merkezli bir firma olan Thornton Place Condominium Corporation, şirketin 25.000 Kanada Doları yatırım yaptığını açıkladı. Resmi açıklamaya göre şirket, şirket toplam 0.4 Bitcoin satın aldı. Thornton Place, Bitcoin’e fiziksel olarak alan ilk Kanadalı gayrimenkul şirketi oldu.
Regina merkezli şirket, son satın alma için kripto para birimi platformu Kraken ile ortaklık kurdu. Thornton Place, şirketin önümüzdeki aylarda Bitcoin yatırımını arttırmayı planladığı belirttildi.
Yetkili “Yönetim Kurulumuz, genel Rezerv Fonunun yaklaşık % 5’i kadar küçük bir yatırımın ve Bitcoin’e yapılan aylık İşletme Fonu katkılarının % 6’sının, Thornton Place’in herhangi bir uzun süreyi tehlikeye atmadan yüksek performanslı bir varlık sınıfına sınırlı yatırımına izin vereceğini belirledi. Yatırımı yapmadan önce, Yönetim Kurulu, yönetimini düzenleyen bir politika benimsedi ”dedi. Şirket resmi basın açıklamasında belirtti.

Miktar küçük olsa da Bitcoin’in kurumsal benimsenmesi açısından önemli bir karar olarak bu haber dikkat çekici bir niteliktedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz