single-image

Alibaba Tedarik Zincirlerinde Blockchain Kullanımına Başlayacağını Açıkladı

Çin uluslar arası e-ticaret devi Alibaba Group başkan yardımcısı Liu Song, bir röportajda, şirketin sınır ötesi tedarik zincirleri için blockchain teknolojisinin uygulanmasını düşündüğünü belirtti . Song’un sözleri, Çin’in en büyük devlet gazetesi olan People’s Daily tarafından 6 Mart Çarşamba günü yayınlanan bir makalede yer almıştı.

Song, gelecekte, yerel yönetimlerle bağlantılı olabilecek kapalı bir döngüsel ekolojik sistem oluşturmak için, blok zincirleme sisteminin karmaşık tedarik zincirlerinde uygulanabileceğinin altını çizdi. Alibaba , brokerlik ve yatırım bankası China Galaxy Securities’e verdiği açıklamaya göre, Nesnelerin İnterneti ( IoT ) ve blok zincirleme gibi yeni teknolojiler geliştirmeyi planlıyor .

Aralık 2018’de, Alibaba Group , IoT ve blockchain teknolojilerinin kullanımıyla hizmet platformunun sınır ötesi tedarik zinciri platformuna yükseltildiğini açıkladı .

Cointelegraph’ın 25 Ekim’de bildirdiği gibi , Alibaba Group’un bulut bilişim kolu olan Alibaba Cloud, şirket seviyesindeki Blockchain-a-Service ( BaaS ) hizmetlerini Avrupa , Amerika Birleşik Devletleri ve Güneydoğu Asya dahil olmak üzere büyük uluslararası pazarlara genişletmeyi hedefliyor.

Ekim ayının başlarında Alibaba Grubu dondurmak veya yasadışı işlemlerle ilişkili kullanıcı hesapları ya da bir blockchain ağına müdahale etme yetkisi veren bir blockchain tabanlı sistem için bir patent başvurusunda bulunmuşlardı.

Son zamanlarda, Dünya Ticaret Örgütü , sınır ötesi ticaret finansmanı , lojistik ve taşımacılık da dahil olmak üzere birçok sektör için blockchain uygulamalarının etkinliğinin altını çizen bir rapor yayınladı

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz