single-image

Monero XMR ASIC Direnci, Gizlilik ve Güvenliği Güncellemesi Gerçekleşti

Dün, Monero’nun protokol için bir yükseltme XMR, protokolün 1788000 bloğunda gerçekleşmesi için protokol güncellemesini ayarladı.

Monero, daha iyi ASIC-direnci için PoW algoritmasına yapılan tweaks, büyük patlama saldırılarını hafifletmek için bazı değişiklikler ve gizliliği daha da artırmak için gelişmiş işlem homojenliği içeren güncellemeyi başarıyla tamamlamayı başardı.

En son Monero güncellemesi yaklaşık 1 milyon güncelleme içeriyor
Bu en yeni Monero güncellemesinin yaklaşık bir milyon güncellemeden oluştuğunu, ancak üçünün daha önemli olduğunu yazıyor.

Online yayın, “İlk olarak, Monero’nun çalışma kanıtı algoritması CryptoNight-R, şu anda ağdaki ASIC’leri engellemek ve ASIC direncini daha da korumak için kullanıyor.” Diyor.

Madencilerin yazılımlarını güncellemeleri gerekecek.

İkincisi, bu yükseltme “büyük patlama saldırısı olarak adlandırılan bir uç saldırı” olarak ele alındı.

Dr. Mitchell Krawiec-Thayer, “İşlemleri spam yapan bir saldırganın“ bilgisayardaki kaynak gereksinimlerinde üssel bir artışa neden olabileceğini…… mevcut Monero altyapısının kapasitelerini saatlerce arttıracak ”diyor Dr. Mitchell Krawiec-Thayer.

Noncesense Research Lab’ın kurucusu ve bunu Cryptoslate’in rapor ettiği gibi Monero GitHub’a yazdığı bir kitapta açıkladı.

Üçüncü önemli değişiklik, işlemlerin homojenliğinin artmasını içerir.

Güncelleme, yapılan tüm işlemlere şifreli kukla veri getirdi ve bu, bir ödeme kaynağının belirlenmesinde blockchain analizlerinin yapılmasını zorlaştıracak. Başka bir deyişle, gizlilik daha da artırılmıştır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz