single-image

Bitcoin Güney Kore Haberlerini Takiben 9.100 Doları Aştı

Güney Kore parlamentosunun ülkede kripto para birimlerini yasallaştıran bir yasa çıkardığını bildiren haberlerin ardından Bitcoin (BTC) yeni bir fiyatı belirledi. Henüz konuyla ilgili resmi bir rapor yayınlanmadı, ancak Bitcoin boğaları pazarda hareketlilik gösteriyor ve pazarın geri kalanını da beraberce yukarı çekiyor.

Bu hafta Çarşamba günü, Güney Koreli milletvekillerinin ülkedeki dijital varlıkların işlem ve kullanımını yasallaştıran bir kripto para birimi tasarısı hazırlandığını belirten kripto medya haberlerinde resmi olmayan bazı raporlar çıktı. Ortaya çıkan haberlerin ardından piyasa birkaç saat içinde 200 dolarlık bir artış trendine girdi.

Raporlara göre, yasalar tam olarak uygulanacak bir süreç gerekeceği için kripto firmaları yasayı Eylül 2021’e kadar tam olarak kullanamayabilirler. Ancak kuşkusuz, Güney Kore’deki blockchain ve kripto topluluğundaki büyüme, yasa tasarısı imzalanırsa büyük olacak.

Haberin ardından, bitcoin fiyatı 9.000 doları aşarak 10.000 dolar seviyesini geri alma olasılığı konusunda heyecan yarattı. bitcoin gün içinde 9.155 dolara kadar ulaştı ve kısa bir geri dönüşün ardından şu anda 9.075 dolar seviyesinde el değiştiriyor. Lider kripto para, son 24 saatte oldukça iyi bir performans sergiledi ve Asya ticaret seansının başlangıcındaki 8.750 dolardan şu andaki yüksek seviyelere ulaştı.

Bitcoin ile ilgili net bir yükseliş sinyali henüz yok…
Güney Kore’deki yasallaştırma haberleri ve Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından son zamanlarda kripto paraların yasaklanması, kripto piyasasında temel yükseliş sinyalleri. Ancak, teknik tablolar geçen gün % 3’lük bir büyümeye rağmen çok iyi görülmüyor.

Bitcoin fiyatı 9.200 dolarlık direnç seviyesinde bir direnç noktasına çarptıktan sonra 9.000 doların altına düşecek gibi görünüyor. Daha düşük direncini 9.160 doları ihlal edememek, 9.000 dolara geri dönmeye başlamadan önce, anahtar desteğe yönelik fiyat düzeltmesinin 8.950 dolardan daha fazla olabileceğini göstermektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz