single-image

Huzursuzluklar Bitcoin Yatırımcısına Kazanç Sağlıyor

Geçtiğimiz hafta İran’ın en güçlü generallerinden birini öldürüldüğü ABD hava saldırısı , lider kripto paranın altının dijital bir versiyonuna doğru evrildiğine dair iyi bir testti . Bitcoin, 2020’de benzersiz ve takdir edilen dijital versiyon olarak çoğu kripto varlığını tekrar gölgede bırakacak gibi görünüyor. Bitcoin, özellikle bağımsız paraları destekleyen bir ortamda bir değer deposu olarak sahip olunma yarışında lider oluyor.

Bitcoin sadece birkaç gün içinde 1.000 dolardan fazla arttı. Hatırladığımız gibi, para birimi yıla 7.000 dolarlık fiyatın üzerinde başlamış olabilir, ancak daha sonra kısa bir süre için 6.000 dolarlık seviyeleri test etmişti. Geçtiğimiz hafta yaşanan hava saldırısının ardından, bitcoin 7.300 dolara kadar yükseldi ve o zamandan beri yükseliş halindeydi.

Her gün 100 dolardan birkaç yüz dolara kadar yükselen bitcoin, kripto para alanındaki konumunu bir numaralı kripto para birimi olarak güçlendirdiğini kanıtladı.

Siyasi huzursuzluk dönemlerinde, kripto para birimleri ve değerli metaller hızlı kazançlar elde ettikçe, hisse senetleri ve tahviller istikrarlı bir oranda değer kaybetme eğilimindedir. Trump’ın Çin mallarının maliyetlerinin arttığını gören Çin tarifelerinin uygulanmasını takiben geçen yılın sonlarına tanık olduk.

Bu süre zarfında lider para birimi yaklaşık 12.000 dolar ticareti yapıyordu, ancak atmosfer biraz sakinleşti ve insanlar tarifelere “alıştı”. Oradan, dünyanın lider kripto para birimi değer kaybetmeye başladı ve Eylül ayı sonunda 10.000 dolara düştü.

Bitcoin yatırımcısına huzursuzluk ve belirsizlik zamanlarında ciddi kazançlar sağlama potansiyeli olduğunu bir kaç defa ispat etmiş olmaktadır. Kriz durumlarında güvenli liman olma özelliğini kazanmakta olduğu artık kabl edilen bir gerçektir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz