single-image

Hindistan’da Kripto Para Birimleri ile İlgili Belirsizlik Devam Ediyor

Hindistan Parlamentosunda bir yasa tasarısının getirilmesiyle ülkede tam bir kripto yasağı olacağı yönündeki söylentilerin ardından ülkedeki kripto varlıklarının geleceği konusunda bir belirsizlik var.

Bir rapora göre Hindistan, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ticareti ve madenciliği ile ilgili faaliyetleri kısıtlamak için ülkede katı bir kripto para yasası getirmeyi planlıyor. Ocak 2021’de, Hindistan’da Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere özel kripto para birimlerinin tamamen yasaklandığına dair söylentiler duyulmuştu, ancak Hindistan Maliye Bakanı’nın son yorumları, hükümetin kripto ile ilgili tüm faaliyetleri tamamen yasaklamayacağını gösterecek nitelikte.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, geçtiğimiz günlerde kripto para varlıklarıyla ilgili bir Kabine tasarısının hazırlanmakta olduğunu ve Hükümetin yakında ülkedeki kripto para birimlerinin ticareti ve madenciliği için düzenleyici bir çerçeve sunulacağını dilegetirdi.
“Bir Kabine tasarısı hazırlanıyor. Neredeyse tamamlanmak üzere ve yakında kabineye gönderilecek. İnsanların blok zinciri ve bitcoin üzerinde çalışmalar yapmaları için belirli bir pencere açacağız.” dedi
Hindistan’daki kripto para piyasası son birkaç yılda önemli ölçüde büyüdü. Bazı kripto borsaları, özellikle son sıçrama sırasında işlem hacimlerinde ciddi bir artış bildirdi. Ancak, Hindistan’da durumlar hala belirsiz çünkü net bir düzenleyici çerçeve yok.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz