single-image

SEC Başkanı Jay Clayton’ın Ethereum Hakkında Söylediklerine Genel Bir Bakış

Hiçbir şey, bir devlet görevlisinin kripto para birimleri hakkında olumlu bir şekilde konuşmasından daha önemli bir şey değildir. İlginç bir şekilde, bu sefer, medya kuruluşları söylenenleri tamamen yanlış anladılar ve farklı yorumlamalar ile aktarmaya çalıştılar.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton, kripto para birimleri ve hiç bitmeyen bir soru olan “Ethereum bir güvenlik mi?” konusunda.
Geçen yıl, William Hinman SEC Direktörü söylediği gibi Ethereum bir güvenlik değildir. SEC başkanının Ethereum’un bir güvenlik olmadığını açıklamasının haberleri gelir gelmez piyasaya bir etkisi oldu. Duyurunun hemen ardından, toplam piyasa değeri 271,6 Milyar Dolardan 288,1 Milyar Dolara yükseldi ve sadece bir saat içinde 16,5 Milyar Dolar arttı.

Şimdi, Clayton tarafından Temsilci Ted Budd’a gönderilen bir mektubun yaptığı yankılar ve medya , bir şekilde Ethereum’un bir güvenlik olmadığını söyleyerek okuduğuna inanıyor .

Clayton, “Genel olarak dijital varlığın, federal menkul kıymetler yasalarında belirtilen bir güvenlik tanımına uyup uymadığına bakarız. 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası ve 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası, neredeyse bir yatırım olarak satılabilecek herhangi bir aracı kapsayacak şekilde “güvenlik” tanımlamaktadır. ”

Ancak, mektupta hiçbir yerde Clayton, Ethereum’un bir güvenlik olmadığını düşündüğünü söylemiyor. Rep Budd tarafından gönderilen mektup, Clayton’un Yönetmen Hinman’ın Haziran 2018’de kripto para birimleri konusundaki konuşmasında yaptığı konuşmaya katılıp katılmadığını sordu. Clayton, bu konuşmaya atıfta bulunarak, “Bir dijital varlığın güvenlik olarak teklif edilip edilmediği veya satıldığının analizinin statik olmadığı ve kesinlikle cihazın içinde bulunmadığına katılıyorum. Bir dijital varlık, bir yatırım sözleşmesinin tanımına uygun olduğu için ilk olarak bir güvenlik olarak teklif edilebilir ve satılabilir, ancak daha sonra dijital varlık bu tanımlamaya uymayacak şekilde teklif edilir ve satılırsa, bu tanım zaman içinde değişebilir. .”

Kripto dünyası tüm bu konuları çok yakından takip etmektedir, bazen sonuca hemen ulaşmak yerine gelişmeleri adım adım takip etmek daha faydalı olabilir. Bu gibi süreçler uzun ve zorlu süreçlerdir. Özellikle yeni teknoloji göz önüne alındığı zaman bunun ne kadar dikkat isteyen bir durum olduğu anlaşılabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz