single-image

Ethereum Ölçeklendirme Çözümü İçin Mainnet Lansmanı Temmuz Ayına Ertelendi

Ethereum Layer 2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism’in ana ağının lansmanını en az Temmuz 2021’e kadar erteleyeceği açıklandı . Resmi açıklamaya göre, yeni lansman tarihi hala hazırlıkların hızına bağlı olduğu için kesin değil. ve “ekosistem hazırlığı” .
Optimism’in arkasındaki ekibe göre, şimdiye kadar ana ağın bu hafta piyasaya sürülmesi planlanmıştı.
“Ana ağı halka açmak tek başımıza yapabileceğimiz bir şey değil. bizler, projeler, cüzdanlar, düğümler ve kaşifler gibi temel altyapı sağlayıcıları arasında bir işbirliği çabası olacak. Başladığımızda bunu bir topluluk olarak birlikte yapacağız. ”

Mainnet geliştirme üzerinde, 2019 yılından bu yana çalışmalar devam ediyor ve Ethereum ağının işlem işleme kapasitesini artırmayı ve gaz ücretlerini düşürmeyi hedefliyor. Ağ genişledikçe ve daha fazla kullanıcı katıldıkça her ikisine de ihtiyaç duyulacaktır.

Riske maruz kalmayı sınırlamak için bu OVM çözümünü platformunda dört aşamada entegre edecek olan merkezi olmayan bir borsa olan Synthetix ile birlikte bu yılın başlarında (OVM) lansmanı gerçekleştirildi.

Optimism’e göre, kullanıcılar tarafından daha yüksek hızlar ve daha düşük ücretler alındığı için bu kadar başarılı oldu. Tahminlerine göre, 103.775’in üzerinde işlemde 10 milyon doların üzerinde ücret tasarrufu sağlandı.
Synthetix, son zamanlarda Optimism benimseyen tek platform değil. Popüler bir merkezi olmayan ticaret platformu olan Uniswap da Mayıs 2021’de sürüm 3’ün L1 Ethereum ana ağını başlatma planları var.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin , bunları kısa ve orta vadede ölçeklendirme için güçlü araçlar olarak görürken, Ethereum ekosisteminin olgunlaşması için önümüzdeki birkaç yıl içinde daha fazla iş yapılması gerekecek.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz