single-image

Milyarder Yatırımcı Bitcoin’in Hükümetler Tarafından Yasaklanması ‘iyi bir olasılık’ Dedi

Milyarder yatırımcı Ray Dalio, hükümetin Bitcoin üzerindeki yasaklamalarının gelecekte “iyi bir olasılık” olduğunu söyledi.

“Her ülke arz ve talebi kontrol etme tekeline değer verir. Dalio , Yahoo Finance’in baş editörü Andy Serwer’a verdiği demeçte , diğer paraların işletilmesini veya rekabet etmesini istemiyorlar, çünkü işler kontrolden çıkabilir ” dedi . Dalio, tıpkı 1930’larda altın mülkiyetine getirilen bir yasak gibi, ABD’de Bitcoin yasağı olasılığının altını çizerek. “Altını yasakladılar, bu yüzden Bitcoin’i de yasaklamak iyi bir olasılık” dedi.
Dalio bunu daha önce defalarca söyledi.

Tüm bunlara rağmen, Dalio bu yılın Ocak ayında bir Bridgewater blog yazısında Bitcoin’in “cehennem bir icat” olduğunu yazdı ve “hem bir tür para hem de bir değer deposu olarak hızla popülerlik kazandığını” kabul etti.
Ancak Dalio’ya göre, Bitcoin’i yasaklamak için çalışan hükümetler arasından sağ sıyrılabileceği bir dünya hayal etmek zor. Ve örneğin hükümetin Bitcoin’in yasaklanmasıyla ilgili bir tartışmaya karıştığı Hindistan’da, bu çabalar şimdiden başlamış olabilir.

“Hindistan bugün bitcoin’e sahip olmayı yasaklamak için hamleler yapıyor,” dedi Dalio, “Hükümet gözetimi altında olan ve insanlardan anladığım, izleyebilecekleri ve kimlerle uğraştığını bilebilecekleri.” Dedi.
Bitcoin’in olumlu yönlerinden bahsederken Dalio, “Bitcoin son 10 yılda kendini kanıtladı. Hacklenmedi. Önemli bir takipçi kitlesi oluşturdu. Bir anlamda, zenginliğin depolanması için bir alternatiftir. Dijital para gibi. Ve bunlar artılar. ”
Deneyimli yatırımcının görüşleri ilerleyen zamanlarda netlik kazanacaktır. Ancak zaten hükümetlerin kripto paralar için çeşitli düzenleme ve sınırlama getirme istek ve çabaları sır değildir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz