single-image

Yahoo Kripto Borsası Taotao’u Yayınladı

Taotao, Twitter üzerinden geçtiğimiz Pazar günü yaptığı duyuruda, 30 Mayıs Perşembe günü öğlen yerel saatinde yayınlanacağını ve hizmet vermeye başlayacağını duyurdu .

Taotao web sitesindeki haberlere göre , borsa çevrimiçi platformunun yanı sıra bir mobil uygulama sunacak ve piyasaya sürüldüğünde bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) ticareti yapabilecek.

TaoTao’nun yaklaşmakta olan lansmanı, borsaya başlaması için Yahoo! Japonya, hisse senedinin hala BitARG olarak adlandırıldığı 2018 yılının Nisan ayında, özkaynaklarının % 40’ını 2 milyar Japon yenine (18.2 milyon $) bildirdi.

2018 yılının ilk çeyreğinde bir kripto piyasası çöküşünün ortasındaki bu kadar önemli bir yatırım, hiç şüphesiz sanayinin bir sorun olmadığı inancını güçlendirdi. Şimdi bir boğa piyasasının ortasında lanse etmek Yahoo! Japonya bu yatırımdan iyi bir getiri elde edecek gibi görünüyor.

Bu arada, yakında piyasaya çıkması muhtemel bir kripto alım satım platformu ile ilgili bir başka güncellemede, Kıtalararası Değişim Borsası’nın (ICE) başlangıcını desteklediğini belirten Bakkt , kullanıcı kabul testi için Temmuz’u hedeflediğini açıkladı . TaoTao’dan farklı olarak, Bakkt, kullanıcılara Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmelerinde işlem yapma seçeneği sunmaya ayarlanmıştır .

Şirket ayrıca, mevcut seçeneklere üç tane daha kripto para ekleyerek ilgili yatırımcılar için kaldıraç gücü sağlayacak: XRP, litecoin (LTC) ve bitcoin nakit (BCH).

Taotao, Finansal Hizmetler Ajansı altında sanal bir döviz borsası olarak düzenlenmiştir ve web sitesi, 00001 kayıt numarasını gururla göstermektedir.

Bu erken kayıt işleminde, borsadaki Yahoo Japonya’nın geçtiğimiz Mart ayında yüzde 40’lık bir hisse satın aldığı BitsaG Borsası olan FSA lisanslı yinelemesi geliyor.

Web sitesi aynı zamanda kullanıcılarına Yahoo hesaplarıyla “kolay kayıt / oturum açma” sunuyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz