single-image

Bitcoin Son 12 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin fiyatı bir kez daha yükseldi, 24 saatten daha az bir sürede yüzde 10’dan fazla değer kazandı. Pazartesi günü bazı borsalarda 8.900 Dolar’a ulaştı az iki ay önce 4.000 Dolar altında işlem gören.

Diğer büyük kripto para birimleri, bitcoin’in iyi talihinden yararlanmış, ethereum, litecoin ve bitcoin nakitlerinin tümü Pazar gününden bu yana önemli kazanımlar kazanmıştır. Bitcoin, son 30 gün içinde% 67 fiyat artışı kaydetti. Son 90 işlem günü boyunca% 130 daha fazla fiyat patlaması yaşandı. Bitcoin ayrıca yakın zamanda 150 milyar dolar değerindeki pazar sınırının üzerine 156 milyar dolara ulaştı.

Bu yazıda, Haziran 2019 sonundan önce Bitcoin’in daha da yükselmeye devam etmesi ve 10.500 Dolar seviyesine ulaşması olasılığına nedir, Bitcoin’in 10.500 Dolar hedef seviyesine ulaşması için kripto para biriminin toplam olarak artması gerekecektir. Mevcut fiyat seviyesinden% 20. 10 bin 500 dolara çıkarken, Bitcoin’in 9.300 dolar, 10 bin dolar ve 10.000 dolar olan direncin üstesinden gelmesi gerekecek.

Piyasa analistleri, kripto para piyasasında iyi haberler de dahil olmak üzere, dikkate değer fiyat artışına katkıda bulunabilecek bazı faktörlere dikkat çekti.

Fiyat manipülasyonu, kripto-para biriminin büyük sahiplerini, büyük indirimler yoluyla kendi istekleriyle fiyatlarını düşürmekle suçlayan bazı uzmanlar tarafından da bir faktör olarak gösterildi .
Finans firması Finder tarafından bir araya getirilen bir kripto para birimi uzmanı paneli, bitcoin’in Aralık 2019’a kadar 9.659 dolar civarında işlem yapacağını öngörmüştü.

Panelistlerin neredeyse yarısı, bitcoin’in şu anki yükselişinin, Aralık 2017’de ulaştığı 20.000 dolar seviyesine yakın rekor seviyenin üzerinde seyredeceğini tahmin ediyor.

Ancak panelistlerin yarısı, piyasadaki dalgalanmanın 2018’de gerçekleşen benzer bir fiyat çöküşünün ardından geleceğini söyledi.

Rekor seviyesini takip eden 12 aydan daha fazla bir süredir, bitcoin fiyat düşüşünü gördü ve sonunda bu yılın başlarında toparlanma belirtileri göstermeden önce durgunlaştı.
Kripto para komisyonculuğu HiveEx’in kurucu ortağı Fred Schebsta’ya göre, bitcoin’in bu kadar yüksek bir değeri korumasını sağlamak için kullanılabilirliğini bir ana akım para birimi olarak kullanılabilirliği açısından görmesi gerekecek.

“Bitcoin’in bu yıl daha da artacağına inanıyorum, ancak kullanılabilirliğin gerçek değer ortaya çıkmadan önce hala çok uzun bir yolu var” dedi.
“Aralık 2017’de gördüğümüz gibi, bitcoin’in birkaç gün içinde yaklaşık yüzde 40 oranında düştüğü gibi başka bir kaza görmemiz de mümkün. Ancak uzun vadeli, bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin takılma ve değişme olasılığı çok yüksek Bankacılık yaptığımız gibi. ”

Şu anda alıcılar için çok güçlü bir yükseliş işareti görünüyor. İlk olarak, artık aşırı satım bölgesinde işlem görmekte ve alıcıların daha yüksek bir itmeye hazır olduklarını düşündüren yükseliş sinyalinin üstündeki geçit için hazırlanıyor. Bu, alıcıların dinlenmek için yeterli zamana sahip olduklarını gösteriyor.

Bitcoin yalnızca Mayıs 2019’da harika bir yükseliş fiyatı gördü ve bu oranın % 70’ini en aza indirdi. Fiyat hareketi önceki direncin üzerinde 8.265 Dolar’dan yüksek seviyelere yükselmeye devam etti ve şimdi 8,800 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin kesinlikle, Haziran 2019’da 10.500 Dolar seviyesine ulaşmak için% 20 oranında bir artış potansiyeline sahiptir. Kripto para biriminin, belirlediğimiz hedef seviyede bir girişimde bulunmak için netleşmeden önce, 9.200 Dolar, 9.800 Dolar ve 10.000 Dolarındaki direnci aşması gerekecektir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz