single-image

Walmart ABD Genelinde 200 Mağazasına Bitcoin ATM’leri Kuruyor

Bir Amerikan perakende devi olan Walmart , Coinstar tarafından desteklenen Bitcoin (BTC) ATM makinelerini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 200 mağazasına yerleştirdi. Reuters’e göre, Bitcoin ATM sağlayıcısı, müşterilerin bazı mağazalarında BTC satın almalarını sağlamak için bir kripto borsası olan CoinMe ile ortaklık kurdu.

Bir Walmart sözcüsü , Bitcoin satın almak isteyen genel halka hizmet etmek için 200 Coinstar kioskunun çalıştığını ve Walmart mağazalarında bulunduğunu doğruladı . “Bitcoin ATM’leri, birçok süpermarket de dahil olmak üzere bir süredir piyasada. BitOoda Baş Strateji Sorumlusu ve Araştırma Başkanı Sam Doctor, BNN Bloomberg’e verdiği demeçte , Walmart Bitcoin erişimini daha fazla kişiye genişletiyor ve daha fazla meşruiyet sağlıyor .

Makineleri kullanmak için insanlar kağıt faturalar eklemeli ve ardından bir kupon almalıdır. Ayrıca, kullanıcılar kuponu kullanmak için bir arka plan kontrolünden geçmek için Coinme’de bir hesap açmalıdır.

Perakende devi, son birkaç aydır kripto sularına dair ipuçları veriyordu. Ağustos ayında, kripto ile ilgili yatırım ve ortaklıkları belirlemek için ‘dijital para birimi stratejisi ve ürün yol haritası’ geliştirmek için bir uzman aradıkları bir iş ilanı yayınladı. Doctor, “Bitcoin satın almanın pahalı bir yolu, ancak ilk kez kripto satın alanlar için giriş engellerini azaltıyor” dedi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz