single-image

Kripto Para Piyasaları Yeşile Döndü

Kripto para piyasaları dün iki büyük şirketten gelen bazı olumlu haberlerle birlikte yükselişe geçti ve Bitcoin fiyatı 57.000 dolar seviyesine kadar dokundu ardından biraz gevşeyerek 55.000 dolar seviyesine kadar gevşedi. Bununla birlikte, özellikle altcoinler daha yüksek kazançlar elde etti ve Bitcoin piyasa hakimiyetini % 50 seviyesine kadar yaklaştı.

Lider kripto para birimi, geride kalan hafta sonu sadece bir kaç saat içinde 9.000 doların üzerinde büyük bir fiyat düşüşü yaşadı. Daha sonraki iki gün içinde sıçrayarak değer kazanmasına rağmen, 58.000 doların üzerine çıkamadı. Genel olarak fiyat hareketleri yükseliş eğilimini sürdüremedi.

Dün yine Bitcoin fiyatı 53.500 dolar seviyelerini gördü ve yeni bir düşüş geliyor endişesi yarattı . Ancak ortaya çıkan PayPal’ın mobil ödeme hizmeti Venmo’nun 70 milyondan fazla kişiden oluşan kullanıcı tabanının dijital varlıkları satın almasına, satmasına ve depolamasına olanak tanıdığı haberi duyuldu ve piyasalarda bir canlanma başlattı. Kısa bir süre sonra, WeWork’ün ödemeler için birkaç kripto para birimini kabul etmeye başlayacağını ortaya çıkartan raporlar yayınlandı. Bu haberler ardından kripto para piyasaları için bu önemli bir destek oldu ve Bitcoin’i yukarı doğru itti. Lider kripto para Bitcoin 3.000 dolar’dan fazla değer kazandı ve 57.000 doların biraz üzerine kadar ulaştı.Ardıdan biraz daha temkinli bir hareket ile 55.000 dolar ile 56.000 dolar arasında dalgalanıyor.

Bu artış ile Bitcoin’in pazar kapitalizasyonunun 1 trilyon dolarlık etiketi geri kazanmasına yardımcı oldu. Ancak altcoinler son 24 saatte daha önemli kazançlar elde etti ve Bitcoin pazar hakimiyetini yaklaşık % 50,5’e düşürdü.
Alcoinlerin çoğu da son birkaç ciddi kayıplar yaşamıştı. Dün gelen haberler ardından Dogecoin hariç hemen hepsinde yeşil seviyede ciddi kazançlar sağlandı. Ethereum 2.300 doların üzerine çıktı diğer önemli altcoin olan Binance Coin, buradaki en önemli kazanç sağladı ve % 20’den fazla arttı ve 600 dolar’ın üzerine kadar yükseldi. Diğer altcoinlerde ciddi kazançlar sağladı.
Kripto para piyasaları için ciddi kazançların yaşanması ve yeniden iyimser bir hava esmesi önümüzdeki günlerde Bitcoin üzerindeki satış baskısının azalması ile yeniden yukarı yönde bir hareket sağlayabilecek mi yoksa cuma günü yeni satış dalgaları ile bir başka düşüş yaşanacak mı piyasaları izleyerek göreceğiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz