single-image

Tom Lee BTC için Tahminini Güncelledi

Oldukça popüler bir kripto pra analisti olan Tom Lee, bu yılki Bitcoin fiyat tahminini 15.000 ABD Doları’na indirdikten sonra, kripto para (BTC) fiyatın iki aydan kısa sürede üç katına çıkabileceğine hala inandığını dile getirdi.

CNBC’nin geçtiğimiz Cuma günkü haberine göre Lee’ye göre, madencilik maliyetlerinin alım satım fiyatı ile aynı seviyede bulunuyor, Bitmain tarafından S9 madencilik makinesi için 8,000 ABD Doları olan fiyat daha tahminden erken bir zamanda 7,000 ABD Dolarına düştü . Bir piyasa analist şirketi olan Fundstrat Global Advisors’ın başkanı, Bitcoin BTC  için gerçeğe uygun değerin, kırılma fiyatının 7,000 USD nin yaklaşık 2.2 katı olacağını tahmin ediyor, bu nedenle Bitcoin, BTC yaklaşık 15.000 ABD Doları civarında bir seviyede kalmalıdır.

Bir aydan kısa bir süre önce, Bitcoin’in 20.000 USD’yi geçebileceğine ikna olmuştu – hatta neredeyse yıl bıyunbca süren ayı piyasasına rağmen ve şimdi tahminini 15.000 USD şeklinde açıkladı.

Analist, piyasadaki son düşüşün yenilenen bir karamsarlık dalgasına yol açtığını da vurguladı: “Duygudaki negatif salınımın temel sonuçlardan çok daha kötü olduğuna inanıyoruz”.

Bununla birlikte, Lee’ye göre bir fiyat kurtarma mümkün. 2018 yılının sonunda pazara girmesi beklenen kurumların ( Bakkt , Fidelity ) dalgasının Bitcoin boğalarının geri getirebileceğine ve yükseliş dalgasına inanıyor .

.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz