single-image

Tom Lee Bitcoin ‘kripto kış’ Bitti ve 2020 Yılında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyeleri ‘muhtemel’ Diyor

Lee, CNBC’ye , cryptocurrency’in Cuma gününün ilk işlemlerinde düşmesine rağmen – adlandırılan başka bir dijital para biriminin meşruiyetine dair endişelerin bir belirtisi olarak – yükseldiğini ve hatta daha önce boğa piyasasında olabileceğini söyledi.

“Geçen yıl, büyük bir ayı piyasası olan kripto için korkunç bir yıldı ve bu hafta sadece bir boğa piyasasında gerçekleştiğine işaret eden 11 işareti vurguladık. Bu yüzden, kanıtların bir boğa piyasası olduğunu düşünüyorum, ”dedi .

Kripto kışının bittiğine dair 11 işaretten Lee’nin bitcoin için en iyi yükseliş sürücüleri blok zincir, teknik göstergeler ve işlem hacimleriyle ilgili.

İlk işaret, Ocak ayında, Lee’nin takımı, bazılarının bitcoin almak ve satmak için kullandığı bir teknoloji olan blockchain üzerindeki işlem hacimlerinin yıldan yıla pozitif olduğunu açıkladığında fark etti. Lee, bu artışa, ülkelerinin para birimlerine olan inancını yitiren insanların alternatif olarak bitcoine dönmüş olabileceği Venezuela ve Türkiye’de yaşanan kargaşanın da yardımını yaptı.

“Sadece bu iki ülkeyi alarak, zincirleme faaliyetteki artışın% 30′una yakınıyorlar, bu yüzden anlamlı” dedi. “İnsanlar diyor ki, ’Bu yerel para birimlerini kullanmaya güvenmiyorum. Ben bankalara güvenmiyorum. Bitcoin kullanmaya başlayacağım. ′ Ve bu, zincirdeki hacmin gerçekten kalkmasına neden olan şey. ”

İkinci işaret, Nisan ayında, bitcoin yükseliş momentumunun yaygın olarak kabul edilen bir teknik göstergesi olan 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktığında geldi.

Üçüncü işaret, Lee’nin “kurumsal yatırımcıların kripto ticareti konusunda gerçekten önemli olduğunu” söylediği tezgah üstü brokerlerin bir Fonstrat araştırmasından kaynaklandı. Firmaya, müşteri sayısına dayalı faaliyet düzeylerinin% 60′a ulaştığını söylediler. % 70 artış sağladı ve müşteri başına o işlem arttı.

Lee, “Temellerin iyileştirildiğinin, tekniklerin iyileştirildiğinin işaretleri olduğunu görüyorsunuz ve şimdi esas olarak kripto hodlers tarafından gerçek bir etkinlik var” dedi Lee, ticaret yapmak veya satmak yerine kripto parası olan insanları ifade eden bir endüstri terimi kullanıyor. .

Lee’nin diğer sekiz yükseliş işareti arasında daralma arzı; Fundstrat’ın Bitcoin Sefalet Endeksi’nde olumlu yönde bir değişim; bitcoin için dibine konulmuş “orijinal” bitcoin boğalar arasında fikir birliği; ve bitcoin için ya da 50 günlük hareketli ortalama 200 günü geçtiğinde yeni bir “altın haç”.

Bütün bunlar, bitcoin’in tırmanmadığını ve bu katalizörlerin onu 2020 civarında “tüm zamanların en yüksek seviyelerine götürmek için“ muhtemel ”olduğunu göstermeye devam ettiğini söyledi.

Mart ayında bitcoin için 2019 boğa piyasası öngören Lee, kriptokratik para biriminin S&P 500′den standart sapmasının – ki bu yıl yaklaşık 2.5 – olduğunu da ekledi.

“S&P ne zaman büyük bir hamle yaptıysa, akılda tutulması gereken şey, yıl boyunca kriptoda neredeyse her zaman büyük bir hamleye yol açtı” dedi. “Bence… Bitcoin için 2.5 standart sapma hareketi onu 14.000 dolara çıkaracak. Nereye gidecegini söylemiyorum, ama bu yetişen hareketin büyüklüğü. ”

Bitcoin, daha geniş kripto para birimi pazarındaki zayıflık nedeniyle Cuma günü geniş bir aralıkta işlem görerek, her bir kripto para aralığı başına yaklaşık 5,100 Dolar ’a yükseldi. Lee, Cuma günkü CNBC’de yaptığı görüşmede, tether sorunlarının “bitcoin üzerinde çok fazla etkisi” olmadığını, çünkü çoğu insan “uzun tether,yatırımı yapmak istemediklerini” belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz