single-image

Dubai’deki İlk Bitcoin ATM’si

BAE’deyseniz ve biraz bitcoin almak istiyorsanız, bunu Dubai’deki ilk Bitcoin ATM’den yapabilirsiniz. Yine de çok heyecanlanmayın. Henüz para çekme işlemi yapamazsınız yaptığınız zaman kimliğinizi göstermeniz gerekir.
İyi haber şu ki, Bitcoin ATM’leri dünya çapında ivme kazanıyor . Şimdi Dubai otel ve sağlıklı yaşam merkezi Rixos Premium Dubai JBR’de operasyonel bir ATM var. Bununla birlikte, makinenin işlevselliği şimdilik oldukça sınırlı.
Bir Kimlik Kartı göstermek zorunda kalmadan dijital para dünyasına girmek isteyenler için, bu ileriye giden yoldur.

Kullanıcılar sadece para ile bitcoin satın alabilir, soru sorulmaz. Yine de bu makineyle değil, satamazlar. ATM’nin sahibi olan şirket Amhora’nın Anhad Dhingra CEO’suna göre, bu seçenek birkaç ay içinde kullanılabilecek.

Bitcoin satın almak için şişman bir tomar para kullanarak anonim kalmak için harika bir yol olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Unutmayın, sahip olduğunuz bitcoinleri göndermek için bir cüzdana ve daha sonra bunları satmak için mevcut bir borsaya ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Ayrıca, Dubai Bitcoin ATM’si satış seçeneğini başlattığında, kullanıcılar Emirates kimlik kartlarını veya pasaportlarını okutmak zorunda kalacaklar.

Amhora, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından tamamen lisanslıdır ve kullanıcılardan toplam satın alma işleminde yüzde beş komisyon talep edecektir. Bu, Coinbase ve yüksek ücretlerinden şikayetçi normal kullanıcılara iyi gelebilirken , ortalama Bitcoin ATM’leri yüzde 7,5 civarında komisyon almaktadır.

Komisyon çok çekici çünkü anında bitcoin alabiliyorsun. Aksi halde insanlar çok zaman alan bir dizi prosedürden geçmek zorundadır. Bu ATM makinesi, sadece nakit eklersiniz ve anında bitcoin alırsınız. Bankacılık platformları ve banka kartları üzerinden bitcoin satın almak mümkün ancak çok farklı bir prosedür var.

Bitcoin ATM’leri henüz gelişme aşamasındadır, zaman içinde daha işlevsel bir hale gelecekleri kesindir. Ayrıca herkesin kolayca bilcoin’e erişimini sağlaması açısından oldukça önemlidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz