single-image

Tether Gold (XAUt) Altın Destekli Stabilcoin Piyasada

Çok yaygın olarak kullanılan Tether Dolar dan sonra 23 Ocak Perşembe günü Tether , Ethereum blok zincirinde ERC-20 tabanlı ve TRON blok zincirinde TRC20 tabanlı olarak sunulan bir kripto para olan Tether Gold (XAUt) adlı yeni bir ürünü piyasaya sürdü. “İsviçreli bir kasada tutulan belirli bir altın stokta bir ons fiziksel altının mülkiyeti.”

Tether’e göre XAUt “alıcıların Tether cüzdanından zincir üzerindeki herhangi bir adrese aktarılabilir.”

Fiziksel altına dijital sahiplik için artan talep var, bu da Tether Gold’un kripto ekosisteminde zamanında bir yenilik olmasını haklı çıkartıyor. Tether Gold, yüksek depolama maliyetleri ve kısıtlı erişim gibi daha geleneksel yöntemlerle altın tutmanın dezavantajlarını ortadan kaldırarak hem fiziksel hem de dijital varlıkların birleşik faydalarını sağlamakta.

Tether Gold, TG Commodities Limited (Aralık 1998’de kurulmuş bir İngiliz şirketi) tarafından yayınlanan / satılan bir kriptoassettir. Her XAUt kripto, “Londra Teslimat altın külçesinde bir troy ince onsu” temsil eder ve “altı ondalık basamağa kadar kesirli hale getirilebilir (yani 0.000001 troy ince ons kadar bölünebilir).

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz