single-image

Tayland Maliye Bakanlığı Üç Kripto Borsasına Lisans Verdi

Tayland Maliye Bakanlığı, üç kripto ticaret şirketine çalışma ruhsatı vermiştir ve borsalarda işlem yapmak isteyen işletmeler için izin vermiştir. Bakanlık ayrıca bir kripto para birimi brokerine ve bayisine de çalışma izni verdi.

Lisans alan dört başvuru üç dijital varlık borsasıdır bunlar
(1) Bitcoin Exchange Co., Ltd. (BX) (web sitesi: bx.in.th),
(2) Bitkub Online Co., Ltd. (BITKUB) (web sitesi: bitkub.com)
(3) Satang Corporation (Satang Pro) (web sitesi: satang.pro) –
cryptocurrency brokerı ve satıcısı Coins TH Co., Ltd. (web sitesi: Coins.co.th),
Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bir basın açıklamasında yazılı olarak bildirmiştir .

İki Tayland Kripto borsaso ise Reddedildi
Bu kripto değişim borsaları ise
Cash2Coins Co Ltd (web sitesi: cash2coins.com)
Güneydoğu Asya Dijital Değişim Co Ltd (web sitesi: seadex.io)
SEC’in varlık bakım sistemi ve dijital müşteri protokolü konusundaki gerekli standartlarını karşılayamadı. Bu talepler Bakanlığın emriyle, BT güvenliğinin ve siber güvenliğinin yeterli olmadığını öne sürerek kripto değişimi yapmak için lisans taleplerini reddetti.

Bakanlık, onay alamayan borsaların Tayland’daki faaliyetlerini durdurmalarını istedi. Ayrıca, bu borsaların kullanıcılarının kripto varlıklarını Cash2Coins ve Seadex sıcak cüzdanlarından çekmeleri veya aktarmaları konusunda kullanıcılarına bildirmeleri için 14 Ocak tarihine kadar süre tanıdı. Şirketler, bu dijital varlıkları iade ettikten sonra bilançolarını SEC’ye bildirmekle yükümlü olacaklar.

SEC ayrıca Cash2Coins ve Seadex için ilk başvuruya cevap olarak ortaya çıkan endişeleri dikkate alarak işletme ruhsatı için yeniden başvurabileceklerini de doğruladı.

Bir Lisans Talebi Devam Ediyor

SEC, Coin Asset Co (web sitesi: coinasset.co.th) tarafından Tayland’da lisanslı bir kripto para birimi değişimi talebi geldiğini doğruladı. Regülatör, Coin Asset yönetimindeki usulsüzlükleri fark ettikten sonra uygulamayı beklemeye almaya karar vermiştir.

SEC, “Başvurunun değerlendirilmesi için maddi bilgi olan şirket yöneticilerinde bir değişiklik oldu” dedi. “Maliye Bakanlığı maddi değişimi düşünürken, şirket Dijital Varlık İşletmelerinde Acil Durum Derecesi Geçici Hükümleri sayesinde ticari faaliyetlerine devam edebilir.”

Tayland Startups Akını Görebilir

Karar Tayland’ı kripto işletmeleri için Asya’daki en cazip pazarlardan biri haline getirdi. Tayland hükümeti 2018’deki kripto ve ICO düzenlemelerini onayladı Ve haziran ayında, Bitcoin ve Ethereum dahil yedi kripto para birimini yasallaştırdı. Daha büyük olasılıkla, Güney Asya ekonomisi , yakın ülkeler olan Hindistan ve Çin’den gelen kripto göçmenlerin artan akışına tanık olabilir .

Tayland hükümeti, vergi kaçakçılığını izleyebilecek, ulusal kimlikleri yönetebilecek ve önerdikleri dijital Baht’ın gelişmesini ve işleyişini destekleyebilecek araçlar oluşturmak için blok zincir teknolojisini de araştırıyor .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz