single-image

SEC Ripple Yöneticilerinden 8 Yıllık Kişisel Mali Kayıtlarını İstedi

ABD menkul kıymetler piyasa düzenleyicisi , XRP 1.3 milyar dolarlık yasadışı satışıyla bağlantılı olarak kişisel finansal ayrıntılar istiyor. İki yönetici hakkında, mahkeme altı bankaya gönderilen celplerde son sekiz yıldır mali kayıtlarının aranmasını talep etti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC, Ripple XRP’nin menkul kıymetler kategorisine girdiğini iddia ediyor ve Ripple bunu düzenleyiciye kaydettirememiş bulunmakta. Dava geçen Aralık ayında açılmış ve iki ripple yöneticisini hedef almıştı.

Davaya göre, her iki yönetici de Ripple XRP’nin bir menkul kıymet olabileceği hakkındaki görüşü görmezden geldi ve satışlardan kişisel olarak 600 milyon dolar kar elde etti.

Ancak savunma temsilcileri, davanın dolandırıcılık iddialarını içermediğinden, kişisel mali ayrıntıların istenmesi talebinin düzenleyici açısından ‘tamamen uygunsuz bir erişim’ olduğunu savunmaktadır. Zaten iki yönetici , Larsen ve Garlinghouse’un düzenleyici (SEC) ile işbirliği yapmayı ve XRP satışıyla ilgili tüm finansal işlemlerin detaylarını paylaşmayı kabul ettikleri avukatları tarafından hatırlatıldı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz