single-image

İran Cumhurbaşkanı Kripto Paralara Düzenleme Getirmek İstiyor

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, kripto para birimleri için yasal bir çerçeve oluşturulması çağrısında bulundu ve tüketicileri sektördeki riskler konusunda uyardı. Rouhani, Salı günü hükümetin Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısında temel tüketim mallarının fiyatları hakkında yorum yaptı.

Ruhani, resmi internet sitesinde yer alan bir rapora göre, “Kripto para birimlerinin faaliyetlerini yasallaştırmak ve bu alanda insanların sermayesini korumak için bir an önce bir çözüm düşünmeli ve gerekli yasaları ve talimatları ortaya koymalı ve iletmeliyiz” dedi. Kripto yatırımları risklidir ve “bu alana profesyonel olmayan girişlerden kaçınılmalıdır.” Ruhani, hükümet kurumlarını “bu fenomen ve onun talimatları ve yasaları hakkında bilgi, eğitim ve kamuoyu farkındalığı alanında medya ve siber uzay ile işbirliği yapmaya” çağırdı.

Mayıs ayı sonlarında Rouhani , yaz aylarında mücadele eden ulusal elektrik şebekesine yükledikleri yükü sınırlamak için madencilik tesislerinin 22 Eylül’e kadar kapatılmasını emretti . iran Kripto para konusunda genel olarak olumlu tavrı olan bir ülkedir, yapılacak olan düzenlemelerin yasaktan çok yasal altyapı olması beklenmelidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz