single-image

Son Düşüşün Ardından Analist, 4 Haneli BTC Bir Hediyedir

Bitcoin fiyatlarında geçtiğimiz günlerde yıkıcı hareket gördü . Son haftalardaki en büyük kazalardan biri olan Bitcoin, 9,000 dolar seviyesine düştü. Bu, son yedi günden % 16’dan fazla geri çekilme olarak belirlendi. Ayrıca Bitcoin’in 10,000 dolarlık psikolojik desteğin altına düştüğünü gördü.

10,000 doların altında olan Bitcoin, büyük oranda düşüşe geçiyor. Son düşüşe rağmen, bu bir analistin yatırımcıları uyarıyor birçoğunun düşündüğünün aksine ‘hediye’ olabilir. Son düşüşü daha önceki örneklerinde birkaç kez tekrar eden bir olay olan geniş bir ralli izledi.

Şimdilik, Bitcoin 9,900 dolar seviyesinde destek buldu ve 10,000 doların üzerinde bir sıçrama ile onaylandı. Bir sonraki kısa vadeli direnç, daha fazla kazancın 10,500 dolar’ın üzerine çıkabileceğini görmeden önce 10,200 dolar pozisyonu civarında olacak.

Bitcoin’i Her Zaman Dip’den Alın
Tarihsel olarak, dips almak için karlı oldu. Bu, en unutulmaz şekilde, Bitcoin 3,200 Dolar ‘lık mevcut uzun vadede sonuna kadar düştüğünde gösterildi. Bunu 6 aydan kısa bir süre içinde 9 bin dolar seviyesine yükselten bir miting izledi. Son zamanlarda, Bitcoin 9 bin dolar pozisyonuna düştüğünde.

Bu düşüş, varlığın 13 bin doların üzerine çıktığını gören bir ralli izledi. Kripto analisti almak için her zaman savunan Josh Rager, takipçilerine de aynı şeyi hatırlatıyor. Birkaç hafta önce 10,000 doların altında iken Bitcoin’i almaya yatırımcıları çağırdıktan sonra, bugün bu mesajı tekrar ediyordu .

Daha önce bildirdiğimiz gibi, yatırım bankası Goldman Sachs da yatırımcılara 9 bin dolar ile 12 bin dolar arasında alım yapmalarını tavsiye ediyor. Bu daha sonra yatırımcıların birikmesi için mükemmel bir zamandır.

Çoğu analist, satın almak için en iyi zamanın % 30 geri çekilmeden sonra olduğunu söylüyor. Verilere göre, bunu % 150’den fazla bir ralli takip ediyor. Bitcoin % 30’a ulaşmamış ve % 16’da olmasına rağmen, bu durum önümüzdeki günlerde yüksek seviyelere çıkabileceğini gördü.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz