single-image

Bakkt Tüm Onayları Aldı, CEO Lansman Tarihini Açıkladı

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, 16 Ağustos Cuma günü Bakkt’ın 23 Eylül’de günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin alınacağını ve fiziksel olarak teslim edileceğini açıkladı.

3 Ağustos 2018’de, küresel borsaların önde gelen işletmecisi olan Intercontinental Exchange (ICE), evlerin, verilerin ve listeleme hizmetlerinin silinmesi, Bakkt adında, tüketicileri ve kurumları mümkün kılan entegre bir platform oluşturacak yeni bir iştiraki kurmayı planladığını açıkladı . kesintisiz dijital bir ağda dijital varlıkları satın almak, satmak, depolamak ve harcamak. ”

Özellikle Mopre, ICE’nin “Bakkt’ın ilk bileşeni olarak”, ICE’nin ABD merkezli vadeli işlem borsasını değiştirdiğini ve temizleme evinin Kasım 2018’de CFTC incelemesine tabi olarak fiziksel depolama ile birlikte 1 günlük fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin sözleşmesini başlatmayı planladığını söyledi ve onay. ”

18 Temmuz’daki Bakkt Kurumsal Dijital Varlık Zirvesi’ne kadar, bildiğimiz (Bakkt COO Adam White’ın bir bloguna göre), 22 Temmuz’da Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem ürünleri için kullanıcı kabul testine (UAT) başlamayı planladığıydı.

Ayrıca Bakkt’ın Sıkça Sorulan Sorular (SSS) rehberinden şunları biliyorduk :

ICE Futures US tarafından listelenen ilk iki sözleşme “Bakkt Bitcoin (USD) Günlük Vadeli İşlemler” ve “Bitcoin (USD) Aylık Vadeli İşlemler” dir.
Bakkt Antreposunda “düzenlenmiş gözaltı” sağlamak amacıyla, Bakkt, New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanına (NYDFS), yürürlükteki yasa uyarınca nitelikli bir bitcoin sorumlusu olarak hizmet verecek sınırlı amaçlı bir güven şirketi oluşturmak için onay için başvurdu. ”
Bakkt, UAT’nin tamamlanmasının ve “NYDFS’den düzenleyici onay alınması” nı takiben H2 2019’da platformunu başlatması bekleniyor.
Daha sonra, 20 Temmuz’da Independent araştırma butik Fundstrat Global Advisor’da Genel Müdür ve Quantamental Stratejist olan Sam Doctor, 19 Temmuz Cuma günü Bakkt Kurumsal Dijital Varlık Zirvesi (18 Temmuz) hakkında bir rapor yayınladı; birçok ilginç biri paketler beklenen Bakkt platformunun tüm fırlatma yer daha sonra bu çeyreği almaktır olmasıydı.

Bugünün Duyurusu
Bugün erken saatlerde yayınlanan bir blog yazısında , Loeffler 23 Eylül’de Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin ICE Futures US ve ICE Clear US ortaklığında başlatılacağını söyledi.

Vadeli işlem sözleşmelerinin “CFTC’den öz sertifikalandırma süreci boyunca yeşil ışık aldığını” ve kullanıcı kabul testlerinin çoktan başladığını söylemeye devam etti (22 Temmuz’da).

Bakkt, New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanından (NYDFS) Bakkt Trust Şirketi’ni (nitelikli bir vesayetçi) oluşturmak için izin aldıysa, Bakkt Trust Şirketi’nin (Bakkt Trust Şirketi’nin bir parçası olan) fiziksel olarak teslim edilmek üzere velayeti idare edebilmesi mümkün olacak. Bitcoin vadeli işlemleri.

Bakkt CEO’su bunun müşterilerine “kurumsal düzeyde altyapı tarafından desteklenen bir pazarda düzenlenmiş, küresel olarak erişilebilir bir değişimin yanı sıra benzeri görülmemiş bir düzenleme netliği ve güvenliği” sunacağını söyledi.

Lansman tarihine kadar “pazar katılımcılarıyla platforma girmeye ve test etmeye devam edeceklerini” söyleyerek sözlerine son verdi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz