single-image

Litecoin (LTC) Halving’e Günler Kala 90 Dolar Seviyesinde

Kripto piyasaları zorlu bir hafta süren düzeltmenin ardından konsolidasyona girdiğinden, Litecoin’in fiyatı Çarşamba günü pozitif bölgeye hareket etmeye başladı. Litecoin, önümüzdeki ayın yarılama (halving, ödül yarılanması) olayına yaklaşırken düşük noktalarla bir düşüş eğiliminde görünüyor.

Litecoin fiyatıda bir hamle oldu. Piyasa kapitalizasyonuna göre dördüncü en büyük kripto para birimi, Salı günü Mayıs ayının başından bu yana en düşük seviye olan 77.50 Dolar’a düştü ve 22 Haziran’ın 146.43 Dolar’lık yüksek seviyesinden % 46 oranında kayıp yaşadığı söylenebilir.

CoinMarketCap’e göre, Salı günü düştüğünden sonra şu an Litecoin 90 Dolar seviyesinden işlem görerek % 16’dan fazla değeri geri kazandı. Ayrıca 4. en büyük kripto para birimi son 24 saat içinde % 5,3 kazandı.

Litecoin hala 2019’un en üst düzey kripto para birimleri arasındadır. Mevcut değerlerde, 5.7 milyar dolarlık toplam piyasa kapitalizasyonuna sahiptir. Ticaret hacimleri 4,9 milyar dolar olarak biliniyor. Sadece 18 gün sonraki Litecoin ödül yarılanmasından dolayı trader’lar önümüzdeki üç hafta boyunca önemli bir oynaklık bekleyebilirler. Yarıdan sonra, Litecoin’in enflasyon oranı % 8.74’ten % 4.26’ya düşecek.

Bitcoin 17 aylık en yüksek seviyesine çıkıp oradan gevşemeye devam ettiği için bu hafta Litecoin’de tüm kripto para birimi piyasasıyla birlikte sürükleniyor. Bitcoin yalnızca kripto evreninin kralı değil, son yedi aydır egemenliği de artıyor. Sonuç olarak, altcoin ve tokenlerin kaderi BTC’nin performansına bağlıdır.

Bitcoin’in bu yılki etki alanından kaçmak için büyük bir kripto para birimi varsa, Litecoin’di. Ne de olsa, Litecoin Vakfı’ndan gelen sürekli olumlu haberler sayesinde Şubat ayındaki devasa kripto rallisine yol açan LTC oldu .

Bu haftanın başlarında, Litecoin, Miami Dolphins’in resmi kripto para birimi olarak seçildi. Ortaklık sayesinde oyun katılımcıları, ekibin 50/50 çekilişine katılırken LTC ve BTC ile ödeme yapma kabiliyetine sahip olacaklar. Çekilişin geliri hem Miami Dolphins hem de hayır kurumlarına fayda sağlıyor.

“Bu işbirliği, Litecoin’i, kripto para birimleri benimsemenin hız kazanmaya devam ettiği ve ekosistemin daha önce mümkün olmayan yollarla gerçek dünya kullanımlarını destekleyebildiği bir zamanda, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insandan oluşan bir izleyici kitlesinin önünde ilerletiyor. Bunu, farkındalığı arttırmanın ve insanları Litecoin ve kripto para birimleri hakkında muazzam bir ölçekte eğitmenin güçlü bir yolu olarak görüyoruz. ”

Diğer yüksek profilli ortaklıklar UFC sponsor ve puanlama yanı sıra, Litecoin Vakfı geçtiğimiz günlerde açıklanan seyahate rezervasyon sırasında kullanıcıların LTC ile ödeme yapmanızı sağlayabilir TravelbyBit ile yapılan anlaşma sonucunda.. Müşteriler TravelbyBit aracılığıyla, dünya genelinde bir milyondan fazla uçuş ve otel için LTC ile ödeme yapabilecekler.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz