single-image

SEC Bitcoin ETF Kararını Yeniden Erteledi

Çarşamba günü SEC, VanEck tarafından başvurusu yapılan bitcoin ETF’sini onaylayıp onaylamama kararını yeniden erteledi . SEC, bitcoin pazarındaki potansiyel manipülasyonla ilgili olağanüstü endişeleri olduğunu söyledi.
ABD menkul kıymetler düzenleyicisi, kripto para piyasasındaki manipülasyon potansiyeli konusundaki endişeleri nedeniyle, bir bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) ikinci kez onaylayıp onaylamama kararını erteledi.
SEC , VanEck’in bitcoin ETF’si hakkındaki kararını ilk olarak Nisan ayı sonlarında erteledi , daha önce kararını Haziran ayına kadar ertelediğini duyurmuştu. Ancak SEC Çarşamba günü yapılan duyurusunda halka danışmak için daha fazla zaman gerekeceğini söyledi. Bitcoin ve buna bağlı olarak ETF’nin piyasa manipülasyonu potansiyeli hakkında halktan fikir ve görüş alınacağını söyledi. Ayrıca, bitcoin piyasasının düzenlenmesinin son beş yılda değişip değişmediği konusunda yorum isteyeceğini söyledi.

SEC, halka yanıt vermesi için Çarşamba gününden 35 gün süre verdi. Ancak bu inceleme süresini 240 güne kadar uzatabilir .
SEC Başkanı Gary Gensler, geçen ay kripto yatırımcılarının daha fazla korumaya ihtiyacı olduğunu söylediğinde ve kripto borsalarının daha fazla düzenleyici incelemeye tabi tutulacağının sinyalini verdiğinde , yatırımcıların kripto para birimi ETF’lerine hızlı bir şekilde onaylanacağı umutları hüsrana uğradı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz