single-image

Miami Bitcoin Madenciliği İçin Temiz Enerji Sağlanabileceği Açıklaması Yapıldı

Bitcoin, madenciliğinde enerji kullanımıyla ilgili endişeler nedeniyle son zamanlarda haberlerde sık sık konu gündeme gelmekte. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Çinli Bitcoin madencilerinin hakimiyeti nedeniyle son bir tweet’te Bitcoin’i oldukça merkezi bir kripto para birimi olarak nitelendirdi. Ayrıca temiz enerji kullanmadığı gerekçesini bir çok defa öne sürüldü.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in son açıklaması, yetkililerin Bitcoin’in enerji sorunları için olası çözümler üzerinde çalıştığını gösteriyor. CNBC ile yakın tarihli bir röportajda Suarez, Miami’nin Bitcoin madenciliği için temiz enerji sağlayabileceğini açıkladı. “Nükleer güce sahip olmamız, bunun ucuz bir güç olduğu anlamına geliyor. Bunun ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz, Bitcoin madencileri saatte belirli bir kilovat fiyatına ihtiyaç duyuyor. Ve bu konuda onlarla birlikte çalışmak istiyoruz. Madencilik tesisi inşa etmek, bir veri merkezi inşa etmeye benzer”.
Suarez, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin destekçilerinden biridir. Bu ayın başlarında Miami belediye başkanı, sahip olduğu kripto para varlıklarını açıkladı ve Bitcoin’i 30.000 doların üzerinde bir fiyata satın aldığını belirtti.

CNBC ile yapılan son görüşmede , şehrin Çin kripto madenciliği şirketleri de dahil olmak üzere küresel Bitcoin madencilerini çekmek için bölgedeki elektrik maliyetini düşürmeyi planladığını belirtti. “Şehrimizin rekabet etme fırsatına sahip olduğundan emin olmak istiyoruz. Birçok şirketle görüşüyoruz,” diye ekledi Suarez.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz