single-image

Samsung Galaxy S10, Sadece Ethereum’a Destek Sunuyor

Birçok kişi, piyasadaki en popüler sanal para birimi olan Bitcoin’i bile saklayamadığında bir akıllı telefondaki Kripto Para cüzdanının özünün ne olduğunu merak edecek . Samsung’un en yeni akıllı telefonunda bunu görüyoruz, Bitcoin’i değil sadece Ethereum’u destekleyen Galaxy S10 piyasaya çıkıyor.

Samsung’un kripto para birimini saklayabilen bir akıllı telefon piyasaya sürülmesiyle ilgili haberler, kripto ve teknoloji meraklıları arasında bir heyecan yarattı. Dedikodu Blockchain Keystore özelliği ‘belirtilmemiş’ kripto para birimlerinin depolanmasına izin veriyordu. Bununla birlikte, cihaza ulaşanların yayınladığı videoların açılması aksi söylenemez.

Akıllı telefon 8 Mart’ta piyasaya sürülmek üzere ayarlanmışken, cihazı satın alabilen ilk perakendeciler bazı videolar yaptı. Bu türlerden biri, S10’un yalnızca Ethereum’u desteklediğini ortaya koymaktadır. ERC20 standardını da esas alan diğer sanal varlıklar için zaman içinde uyumluluk sağlanıp sağlanmayacağı da kesin değildir.

Şimdi, bu, şu anda Bitcoin’in desteklenmediği verilen çoğu insan için çekişme bile olmayabilir. İkincisi, Neden Bitcoin’in piyasa değeri ve aktif cüzdan adresleri tarafından en popüler sanal para birimi olduğu düşünülmedi . Ancak Opera , aynı zamanda Android için Web 3 tarayıcısıyla da yalnızca Ethereum ve ERC 20 belirteçlerini destekleyerek aynı şeyi yaptı.

samsung galaxy s10 bitcoin yerine sadece ethereum desteğiBu noktada, bazı nedenler bu şirketlerin Bitcoin’e destek sağlama konusundaki isteksizliğine bağlandı. Yeni başlayanlar için, aynı Ethereum cüzdan adresine kripto para gönderilebilir. Bunlar aynı ağ standardına bağlı oldukları sürece Ethereum (ETH) dışındaki kripto paralarda olabilir. Bunun, kriptoları aynı cüzdan adresine gönderilen bazı ilk madeni para tekliflerinde (ICO’larda) olduğunu gördük.

Ethereum’un Blockchain’inde Çalışan Daha Fazla Kripto Belirteç var
Aynı şekilde, Ethereum blockchain üzerinde tercihli muameleyi başarabilecek çok sayıda belirteç var. Bu nedenle, Ethereum desteğinin kısa zamanda diğer Kripto Paralara destek anlamına gelebileceğinden, bir taşla birkaç kuşun vurulması olarak görülebilir. Kim bilir belkide  çıkacak olan güncellemeler de cüzdanın Bitcoin’i desteklemesini sağlar.

Buna rağmen, akıllı telefonların saygın üreticilerinin blockchain tabanlı cihazlar tasarladıklarını görmek hala etkileyici. Yani benzerler söylenebilir HTC  ile, Exodus , Sirin Labs  ile Finney yve akın zamanda başlatılan ve Electroneum M1 cryptocurrency madencilik akıllı telefon . Sanal varlıkların akıllı telefonlarda depolanmasının bilgisayarlara göre daha güvenli olduğuna inanılmaktadır.

Öte yandan, 6 Mart’taki BTCNN , Opera’nın iOS cihazları için Opera Touch’ı başlatmayı planladığını bildirdi . Piyasaya sürüldükten sonra, web tarayıcısı iPhone’ların ve iPad’lerin Ethereum’u saklamalarını sağlar hale getirecek. Bu cihazlar aynı zamanda dağıtılmış uygulamalara (Dapps) doğrudan internet tarayıcısından da erişebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz