single-image

Ripple Emanetinden 1.000.000.000 XRP Daha Piyasaya Sürüldü

Ekim ayının başlangıcında Ripple emanetinden 1.000.000.000 XRP daha piyasaya sürüldü. Bu da yaklaşık olarak 256.000.000 Dolar değerinde bir miktar demektir.

Bu işlem standart bir prosedür olarak kabul edilmekle birlikte, sonucun ne olacağını merak etmek normaldir.
Ripple, bu yıl ilk 10 kripto para arasında en kötü performans gösteren kripto para olarak göze çarpıyor. Aslında, şimdiye kadar 2019’da zarar eden 10’daki kripto paralar arasındaki tek kripto paradır demek doğru olacaktır.

Takımın emanet cüzdanının açtığı en son 1 miyar XRP yine aynı manzara hissedebilir. BeInCrypto daha dün de bir başka 60 Milyon XRP kripto parasını Ripple’in OTC dağıtım cüzdanına geçtiğini bildirmişti . Daha önce Eylül ayının başlarında , takımın emanet cüzdanından 500 Milyon kadar XRP daha devredilmişti. Eski Ripple yöneticisi Jed McCaleb’in de yakın zamanda payını aldığını da unutmayalım buda 100 milyon XRP (26 milyon dolar değerinde) geçen ay cüzdanına taşındı .

Bu olayların tümü, kuşkusuz biraz merak uyandırıcı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ‘Ripple, XRP’nin fiyatını kontrol edemiyor’ diyor . Yine de, kripto paranın ısrarcı hareketleri, neredeyse haftalık olarak, piyasaya net bir satış baskısı getiriyor gibi görünüyor. Ripple yaptığı açıklamalarda ayda yalnızca 1 Milyar XRP’nin kilidini açtığını iddia ediyor ancak, söylendiği gibi, analistler XRP’nin gerçekte ne kadar kilidinin açılması ve satıldığındaki tutarsızlıklar olduğu bazı analistler tarafından tespit ediliyor. Coin Metrics’in kurucu ortağı olan Nic Carter’a göre, rakamların en az iki katı ve açıklanan gerçek XRP’den farklı olduğunu belirtti.

Şişirilmiş tedarik ve sürekli olarak değişen XRP miktarları göz önüne alındığında, XRP’nin neden en iyi 10 kripto para biriminden en kötü performansı gösterdiğine dair sebepleri anlamak daha kolay olacaktır.

Aynı zamanda şu soruyu sormak gerekiyor Ripple, kripto paralarının toplu olarak satışından elde ettiği aylık milyonlarca milyonla ne yapıyor? Bunlar sonuçta bir cevaba ihtiyaç duyan sorulardır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz