single-image

Opera, iOS Tarayıcısını Web 3.0 ve Kripto Cüzdanı Desteğiyle Piyasaya Sürdü

Opera, başarılı bir beta sürümünden sonra iOS kullanıcıları için kripto cüzdanı destekleyen tarayıcısını piyasaya sürdü.
Firma Bu yılın başlarında, Windows kullanıcıları için eşler arası interneti ve kripto entegrasyonunu birleştiren tarayıcıyı piyasaya sürerek Web 3.0’a destek veren ilk tarayıcı oldu . Daha önce, 2018’in sonunda Android kullanıcıları için piyasaya sürüldü, bununla birlikte bir masaüstü sürümüyle de eşleştiriliyor ve başarılı çalışıyor.

Opera’dan Charles Hamel: “Tüm modern tarayıcıların bir kripto cüzdanı entegre etmesi gerektiğine inanıyoruz. Kripto topluluğunun yoğun taleplerinin ardından, şimdi bu deneyimi iOS’ta kullanıma sunuyoruz.” Dedi.

Opera’nın iOS versiyonu olan Opera Touch’ın en yeni sürümü, Ethereum blockchain üzerinde kripto yapmak ve eşler arası aktarım için ihtiyacınız olan her şeyi içerecek ve ek bir uygulama veya uzantıya sahip olmak gerekmeyecek. Opera’nın tüm sürümleri Ethereum Web3’ün API’sini desteklemektedir, yani şu anda toplamda 3000’in altında olan dApps (merkezi olmayan uygulamalar) indirmek ve çalıştırmak için de kullanabilirsiniz.

Tüm bu yeni özelliklerin yanı sıra, yerleşik VPN ve Ad Blocker da dahil olmak üzere Opera’dan bekleyeceğiniz her zamanki gibi önemli özellikleri de içeriyor.

Hamel ekliyor: “Bugünün Web’inin ,yarının ademi merkeziyetçi webinin arayüzü olacağına inanıyoruz (Web 3). Yerleşik Crypto Wallet ile tarayıcı, erişim aracı olarak önemli rolünü yenileme ve genişletme potansiyeline sahiptir. bilgi, işlemleri çevrimiçi yapın ve kullanıcıların çevrimiçi kimliklerini daha fazla kontrol sağlayacak şekilde yönetin. ”

Opera, lansmanının bir parçası olarak, web sayfalarını Crypto’dan çok Pokemon’a daha fazla benzeyen koleksiyonlu, takas edilebilir belirteçlere dönüştüren bir uygulama olan Marble.Cards’ı destekliyor ve biraz da amacımızın tam olarak ne olduğuyla ilgili olarak şaşırtıyor. Opera’nın Android ve Windows sürümü, zaten hiç kimsenin denemediği bir şey yapmak için değil, iOS için ilk Web 3.0 tarayıcısının daha da fazla rekabete yol açması muhtemel işler için hazırladı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz