single-image

Bitcoin’e Olan Güven Geri Dönüyor

Bitcoin Ocak ayından bu yana iki kattan fazla değer kazandı, Çarşamba günü % 22’ye varan Bitcoin çılgınca rallisi sayesinde bu oran üç katını geçti. Bitcoin, Facebook un geçen hafta Ocak ayından bu yana yükselişine devam ediyor, Uber Technologies Inc. ve Visa Inc. gibi ortaklarla birlikte kendi şifreleme para birimini yayınlamayı planladığını açıkladı. yatırımcılar, 2017 yılında% 1.400’lük bir artış izleyen % 74 düşüşü görmezden gelinmiş olabilir.

“Güven kesinlikle geri dönüyor,” diyor Qiao Wang, kripto veri başlangıcındaki ürün müdürü Messari , bir e-postada. “Bitcoin’in şu an ile son 13.000 dolara ulaştığı zaman arasındaki fark, pazarın şu anda çok daha rasyonel olması.”

37 yaşındaki ikizler Bitcoin’deki ilk yatırımcılar arasındaydı. Mart ayında 4.000 $ ‘ın altında işlem gördüğü zaman , daha iyi gözetim ve uygunluğun Bitcoin fiyatlarının toparlanmasına yardımcı olacağını söylediler .

2017 Boğa Koşusu, ağırlıklı olarak yutturmaca ve perakende yatırımı tarafından yönlendirilirken, Bir araştırma direktörü Larry Cermak, “Daha ılımlı ve rasyonel” olan mevcut durum için bariz bir neden yok.

“Bir ülkeden geldiğine dair bir kanıt yok” dedi. “Eğitimli bir tahminde bulunmam gerekirse, durum daha büyük yatırımcılar tarafından başlatıldı ve bazı perakende yatırımcılar tarafından sürdürüldü.”

Wang, fiyat artışının, Çinli alıcıları servetlerini korumak için para birimlerini edinmeye teşvik eden yuanın devalüasyonu gibi daha geniş makroekonomik olaylara da bir tepki olabileceğini belirtti. Federal Rezerv’in genişleyici para politikalarını sürdürme planının da bir faktör olabileceğini söyledi.

Wang, “Bitcoin dijital altın ve enflasyonist ekonomik krizlere karşı bir koruma” dedi. “Yatırımcılar bu teze inanıyorsa, yavaşça Bitcoin’i biriktirmeli ve gelecek yıllar boyunca elinde tutmalıdırlar. Sık sık girmemeli veya ticaret yapmamalılar. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz