single-image

Kısa Süren Yükselişin Ardından Kripto Para Piyasasında Büyük Düşüşler Yaşandı

Kripto para piyasaları 25 Aralık günü birçok büyük kripto parada çift haneli zararlarla karşı karşıya kalındı neredeyse piyasa market kapasitesine göre ilk 100 kripto paranın tamamı düşüş yaşamıştır.

Bitcoin Fiyat Endeksi en büyük kripto para birimi Bitcoin ( BTC ), bugün yüzde 9’dan fazla düşüş yaşandı ve şu an ortalama 3.800 ABD Doları seviyesinde işlem görüyor . Dünkü yükselişinde neredeyse 4.250 ABD Doları’nı aşmıştı, bir numaralı kripto para BTCgün içinde neredeyse 3.750 ABD Doları’na kadar düştü, bu şekilde bakıldığında yaklaşık 500 ABD Doları bir düşüşten söz etmek mümkün görünüyor.

Bitcvoin hala haftalık olarak bakıldığında geride bıraktığımız haftaya göre değerinden % 17,2 daha yüksek olsa da, geçtiğimiz aya göre bakıldığında Bitcoin % 12 civarında bir düşüş yaşamış gibi görülmekte.

Diğer bir kripto para olan piyasadaki en büyük ikinci kripto olan Ripple ( XRP ), 24 saat önce % 15’lik bir kayıp yaşamakta. XRP şu anda 0.37 ABD Doların’dan işlem görüyor – dün 0,45 ABD Doları olduğunu not etmekte yarar görüyorum. Haftalık grafikte, Ripple (XRP) % 31,5 gibi bir performans sergiliyor, ancak aylık bazda % 8 oranında düşüş görülmekte.

Piyasa değeri ile üçüncü sırada yer alan Ethereum ( ETH ), bu gün değerinden % 18’ini kaybetti ve şu an itibarı ile 127 ABD Doları ile işlem görüyor . Dünkü yükseliş trendi boyunca, Ethereum yaklaşık beş haftanın en yüksek fiyatı olan 150 ABD Doları’nın üzerine çıkmıştı.

Sonuç olarak Ethereum (ETH), haftalık grafikte % 51,5 oranında yükselmiş ve aylık bazda yine yaklaşık % 5 artışla yükseliş ile tamamlamış görünmekte.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz