single-image

Nasdaq, Bloomberg ve Reuters Kripto Para Birimini CoinMarketCap Endekslerini Gösteriyor

Coinmarketcap’ın resmi bloguna göre, şirket Bugün, NASDAQ GIDS, Bloomberg Terminalleri, Thomson Reuters Eikon (Refinitiv) ve Börse Stuttgart’ta iki kripto para birimi gösterge endeksini piyasaya süreceğiz. Bu endeksler, piyasada kapitalizasyona göre en iyi 200 şifrelemeyi kapsayan, biri Bitcoin dahil olmak üzere, biri olmayan, piyasadaki en kapsamlı olanlar olacaktır.

Kripto para birimi karşılaştırma endekslerimiz, kullanıcıların kripto para birimi piyasasının genel performansını hızlı bir şekilde referans almasına ve izlemesine yardımcı olur. Piyasa kapitalizasyonu ağırlıklı 200 kripto para birimi dahil olmak üzere , Bitcoin içeren başlık endeksi CMC Kripto 200 Endeksi (CMC200) , esasen küresel kripto para piyasasının% 90’ından fazlasını kapsamaktadır. Bitcoin dışındaki bir diğer endeks, BTC Endeksinden CMC Crypto 200 (CMC200EX) de yazarken, toplam yazma işleminin ~% 50’sine hakim olan bir şifreleme para birimi olan Bitcoin’in etkisi olmadan pazarın performansını izlemek için yaratılmıştır.

Bağımsız Alman endeks sağlayıcısı Solactive AG, CoinMarketCap endekslerini titiz standartlara göre hesaplayacak ve yönetecek ve endeksi üç ayda bir yeniden dengelemek gibi belirtilen metodolojiye kesinlikle bağlı kalacaktır. Şirket, endeks hesaplama yetenekleri arasında Aralık 2017’de başlatılan bir Cboe Bitcoin Vadeli İşlemleri endeksinin arasında sayılmaktadır. 3.000’in üzerinde özel endeksi yöneten Solactive, bu kapsamlı, pazar genelinde endeksleri işbirliği içinde başlatmak ve sürdürmek için gereken standartları sağlamak ve sürdürmek için iyi bir konumdadır. CoinMarketCap ile. Solactive, IOSCO Finansal Karşılaştırma İlkeleri ile tamamen uyumludur.

CoinMarketCap’in verilerine dayanarak, Solactive bu nedenle, bu endeksleri kendi kullanımları için göstermek veya türetilmiş veri ve ürünler oluşturmak gibi kendi kullanımları için lisanslamakla ilgilenen müşterilere özel endeks çözümleri sunabilecek.

Solactive Satış Direktörü Fabian Colin, “Bu heyecan verici yolculukta CMC’nin endeks seçim sağlayıcısı olarak seçilmekten gurur duyuyoruz” dedi. “CoinMarketCap verilerine erişebilme yeteneği bize yeni müşteriler için özel endeksler geliştirme fırsatı veriyor. Konuşmalar çoktan başladı. Gelecekte daha iyisi için yatırım yapılabilir endekslere neden olacak ve daha fazla ürüne yol açabilecek şifreleme endeksleri geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz. ”

Fabian Colin, Solactive AG Satış Müdürü
Endeksler, her takvim çeyreğinin son gününde yeniden dengelenir. Endeks kurucu ağırlıkları, yeniden dengeleme tarihinden beş gün önceki seçim tarihinde belirlenir. Şu anda, uygun kripto para birimlerinin tümü mevcut piyasa kapitalizasyonlarına göre sıralanır. Bu, büyüyen veya daralan kripto para birimlerinin genel endekste tam olarak temsil edilmesini sağlar. Herhangi bir zamanda, bir şifreleme para birimi artık üyelik için uygun değilse, bir sonraki zamanlanmış yeniden dengelemede bir yedek adı verilir.

Bu kripto para birimi karşılaştırma endeksleri artık NASDAQ GIDS, Bloomberg Terminalleri, Thomson Reuters Eikon (Refinitiv) ve Börse Stuttgart’ta mevcuttur. Ek olarak, kripto para birimi alanında en fazla trafik alan site olan CoinMarketCap web sitesinde belirgin bir şekilde gösterilecektir.

Endeks her 4 ayda bir gözden geçirilecektir. Bu endeksler, tüm şifreleme alanlarında en çok ziyaret edilen hizmet olan CoinMarketCap web sitesinde de sunulacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz