single-image

Ethereum (ETH), Geçtiğimiz 24 Saatte Hızlı Düştü

Ethereum (ETH), kripto pazarlarındaki son sert satışların kurbanlarından biri olmuştur ve Bitcoin yaklaşık 9,500 dolara düşüren keskin bir düşüşle başlamıştır.

Yaşanan bu son düşüş, Ethereum’u % 10’luk bir düşüşle 185 Dolar’lık büyük bir destek seviyesine indirdi ve bu son düşüş, şüphesiz yatırımcıların toplam 800.000 ETH’sini kandırdıran bir Çinli Ponzi programı tarafından gerçekleştirilmiş olabilir.

Ethereum 185 Dolar’lık şu anki fiyatıyla % 10’dan fazla düştü ve bu da 24 saat önce 200 doların üzerinden önemli bir düşüşe işaret ediyor.

ETH’nin son ayağında, tüm kripto piyasası büyük miktarda satışlarla karşı karşıya kaldı ve bu da birçok altcoinin% 10 veya daha fazla tüketmesine neden oldu.

Bu düşüş, Bitcoin’in 9,500 Dolar’a kadar düşmesine neden olan bir dönemine girmesinden hemen önce ortaya çıktı. BTC o zamandan bu yana düzeltme yaparak toparlandı ve şu anda 10.000 Dolar ‘lık temel psikolojik fiyat seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin’in toparlanmasına rağmen, çoğu altcoin hala 24 saatin en düşük seviyelerinde veya hemen biraz üzerinde işlem görüyor, Ethereum en düşük seviyesinden küçük bir toparlanma kaydetti.

Ek olarak, Ethereum’un son zamanlardaki satışları ve toparlanamaması, şu anda % 7,5 olan aylık bazda % 9 seviyesine kadar olan pazar hakimiyetinden daha fazla faydalanmasına neden oldu.

Son zamanlarda, bir Çinli Ponzi programının, yatırımcıları belkide faillerin şu anda sahip oldukları 800.000 ETH’yi boşa çıkaracakları yönünde yaygın kaygılar uyandıran önemli miktarda Bitcoin ve Ethereum’dan ayırdığı ortaya çıktı.

Primitive Crypto’nun kurucu ortağı olan Dovey Wan, bu aldatmacadan ve cüzdan teçhizatlarından bahsetti ve şu anda kırılgan pazarlara atılabilecek 70.000 Bitcoin ve 800.000 Ethereum olduğunu belirtti.

Bilinen dolandırıcıların ellerinde mevcut olan bu büyük miktarda Ethereum’un dünkü düşüşe katkıda bulunup bulunmadığı konusunda net olmasa da, kripto para biriminin kısa süre içinde herhangi bir hareketle gerçekleşen büyük bir panik satışı ile karşı karşıya kalması muhtemeldir .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz