single-image

Dünyanın En Büyük Telekom Firması Bitcoin ve Bitcoin Cash Kabul Etmeye Başladı

Dünyanın en büyük telekomonikasyon ve internet sağlayıcısı, telefon sözleşmeleri ve yıllık 170 milyar dolarlık TV hizmeti sunan AT&T, fatura ödemeleri için Bitcoin (BTC) ve Bitcoin cash (BCH) kripto paraları kabul etmeye başladı.

“Biz her zaman hizmetlerini geliştirmek ve genişletmek için yollar arıyoruz,” Kevin McDorman, AT & T başkan yardımcısı.
“Cryptocurrency kullanan müşterilerimiz var ve onlara faturalarını tercih ettikleri yöntemle ödemenin bir yolunu verebileceğimiz için mutluyuz.”

Ödemeleri sağlamak için BitPay’i kullanıyorlar. BitPay ödemelerin bir kısmını veya tamamını Bitcoin veya Bitcoin Cash geri kalanı fiat’a dönüştürülerek BTC veya BCH’de tutma seçeneğini sunuyor.

BitPay ile sadece bitcoin ve bitcoin nakit ile ödeme seçeneği sunulmakta.
Ayrıca, işlem için işlem ücretinin ne kadar olduğunu gösterir. Bu ücretler bitcoin için 2 dolar’a yakın ve BCH için sıfırdır.

Bitcoin kullanıcılarından bir kısmı ağ ücretlerini gösterdikleri için onları eleştirdi, BCH Kullanıcıları ise bunun en iyi ücretsiz reklam olduğunu düşünüyor.

Daha önceleri sadece Bitcoin (BTC) için hizmet sağlıyorlardı, ancak 2017’nin sonlarındaki yüksek ücretleri takiben hizmetleri arasına BCH’yi eklediler. Rakipleri Coinbase Commerce, işletmelere çok sayıda kripto para birimini kabul etme seçeneği sunarken, yine de başka bir kripto para eklememişlerdir.

AT&T en son ve bunu yapan en büyük şirketlerden biridir. Yılda 30 milyar dolar gelir elde eden çok büyük bir kitle iletişim şirketi olan WarnerMedia’ya sahipler.

Bunun, kitle iletişim araçlarından artık Bitcoin’e karşı daha az önyargılı olabileceği ve kripto para kabulü açısından önemli bir gelişme olduğu anlamına geldiği görülüyor, ancak hala kripto ödemeleri konusunda yolunda başlında olabiliriz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz