single-image

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Kripto Para ETF’lerine Yeninden Bakmaya Başlıyor

Çalışma toplantısını, SEC başkanı Jay Clayton tarafından bir konferansta duyuruldu. Bu, kripto tabanlı bir ETF’yi ne kadar süredir beklediklerini göz önünde bulundurarak, her yerdeki çoğu yatırımcının, özellikle de ABD’nin kalbini çekmesi gereken bir şey. Bitwise gibi birkaç şirket onay almaya çalıştı ve çok azı bu konuda ilerleme kaydetti .

SEC, geçmişte kripto para birimlerini olması gerektiği gibi tam olarak anlamadığını açıkça göstermiştir. Aksi takdirde, adil olmak gerekirse, dijital varlıklar hala SEC tarafından izin verilen en son onaylanmış ETF’lerden biri olan yerel para birimlerinden ve hatta bakırdan önemli ölçüde daha yenidir .

Çoğunlukla, SEC’in kriptoyu olumsuz bir şekilde gördüğü görülüyor. Fiyat dalgalanmalarına karşı son derece savunmasız olan ve insanları yatırım cehennemine sokabilecek bir şey. Buna ek olarak, kripto para cezası konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve bu, bir devlet kurumunda pek iyi oturmayacaktır.

Yine de, bu, kripto paranın yapabileceği tüm iyi şeylerden uzaklaşmıyor ve SEC’in bu büyüyen yatırım alanına daha fazla bakma zamanı geldi. SEC, her bir kripto ürününün nasıl izlenmesi ve düzenlenmesi gerektiğini tartışmak için Para Birimi Denetleyici Ofisi ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) dahil olmak üzere diğer birçok finans şirketi ile el ele verdi.

Clayton, geçmişte kripto para birimi söz konusu olduğunda SEC’in oldukça “katı” olduğunu kabul ediyor, ancak ajansın bu mevcut imajı atmasına ve yeni yatırım fırsatları söz konusu olduğunda daha açık fikirli olmasına yardımcı olmak istiyor. Son zamanlarda, Clayton, geçen Ağustos ayında halka arz yoluyla dijital token satmak isteyen bir kuruluş için ilk menkul kıymet kaydını onayladığını duyurdu.

İşleri Doğru Yapın, Sizinle Çalışalım

O şöyle yorumluyor:

Kapımız sonuna kadar açık. ETF ürününü verimlilik katacak şekilde tokenize etmek istiyorsanız sizinle tanışmak ve bunu kolaylaştırmak istiyoruz. Tabii ki, kayıt yaptırmalı ve başka herhangi bir ETF ile yapacağınız şeyi yapmalısınız.

Açıklama, SEC’in ille de kripto karşıtı olmadığını açıkça ortaya koyuyor, ancak birkaç şirket, genellikle ağır cezalara ve bazı şirketlerin ve rakamların yasaklanmasına yol açan uygun kayıt protokollerini geçmeden halka açık jeton teklifleri gibi etkinlikleri başlatmaya çalıştı. kripto alanı. SEC, kuruluşların kurallara uymasını istiyor ve uymayanlar muhtemelen ciddi sonuçlarla karşılaşmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz