single-image

Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum için Ne diyor

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftada 13.880 Dolar’dan keskin şekilde düşerek bir haftada değerinin % 30’unu kaybetti. Bu arada, Ethereum’da aynı şekilde geçtiğimiz hafta da önemli bir düşüş kaydetti, ancak bitcoin’in son aylardaki yüksek karlılığını yakalayamadı.

Şimdi, bitcoin ve kripto para yatırım grubu Galaxy Digital’in yönetim kurulu tarafından finanse edilen hedge fon yöneticisi olan Mike Novogratz, bitcoin’in kaybolan zeminini yeniden kazanması ve “web 3.0 wannabe” ethereum için sorunlarının çözülmesinden bir süre önce olabileceği konusunda bazı açıklamalarda bulundu.
Novogratz Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda, “muhteşem bir gösteri düzenledi .” “Son 3 bin dolar, herkesin heyecanlandığı ve iyi nedenlerden dolayı parabolik bir hareketti.” ,“Keşke daha fazla satsaydım. Piyasada çok fazla enerji olsaydı. Gelecek sezonda tekrar 14.000 Dolar’a kadar çıkacağımı sanmıyorum .muhtemelen daha yakın 20.000 Dolar Gelecek birkaç hafta içinde bunu beklemiyorum. Orta çeyreğin sonuna doğru daha yüksek bir ihtimal olabilir. ”
Bitcoin ve Ethereum’un son 24 saatlik işlem döneminde tekrar yükselişe geçerek, bitcoin fiyatının daha da düşük olacağından korkan tüccarlar ve yatırımcıları biraz olsun rahatlattı.

Novogratz, iPhone üreticisi Apple ve sosyal medya devi Facebook da dahil olmak üzere dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin ilgisini çekti ve son bitcoin hareketini tetikledi, ancak “bir süre önce 10,000 Dolar ila 14,000 Dolar arasında bir konsolidasyon göreceksiniz. Sonraki aşama daha yüksek. ““Bir sonraki dalga daha yüksek gelecek ve o zaman bitcoin’in 20.000 Dolar ve daha yüksek olduğunu görebiliriz.”

Novogratz ayrıca, bitcoin ve kripto para piyasalarında fiyat manipülasyonu olduğuna da dikkat çekti, daha fazla insan ödeme devleri Visa ve Mastercard gibi bitcoin satın almaya başlarken bunun daha az sorun olmaya başlayacağını öne sürdü.

Novogratz uzun vadede Bitcoin yükselişe devam ederken, Ethereum’un “web 3.0” hedefinde daha fazla engelle karşılaşacağı konusunda fikirlerini iletti.

Novogratz, “Bitcoin, dijital altın olmak üzere ilginç bir yol izliyor, bu hedefe ulaşması için değiştirilmesi gerekmiyor” dedi. “Ethereum web 3.0 olmak için savaşıyor. Gerçekten iddialı bir proje, düzgün şekilde ölçeklenmesi ve kullanılabilir olması için yapılması gereken çok sayıda teknik çalışma var. Diğer rakip projelere karşı da mücadele ediyor. Hem tron ​​hem de EOS, merkezi olmayan uygulamaları kendi platformlarına çekmek için Ethereum ile rekabet ediyor.
Novogratz , ” Hepsi pastadan bir parça için savaşıyor .” diyerek durumu özetledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz