single-image

Mesajlaşma Devi Kakao, Blockchain Ödeme Yöntemleri için İrlandalı Ortakla Anlaşma Sağladı

Mesajlaşma uygulaması KakaoTalk büyük bir Internet şirketi ve servis sağlayıcısı olan Kakao Corp ve İrlanda merkezli bir teknoloji şirketi, blok zinciri bazlı bir ödeme sistemi geliştirmek için bir ortaklık anlaşması imzaladı. İrlandalı iş haberleri kuruluşu Fora , 23 Mart’taki ortaklık hakkında bilgi verdi.

Yeni ortaklık anlaşması , Kakao iştiraki Ground X’un beyni olan blokaj platform teknolojisi Klaytn’ın hem blok zincir tabanlı bir ödeme sistemine hem de İrlanda’da yeni başlayan Festy ile yapılan analitik uygulamalara odaklanacak. Mart ayı ortasında, Ground X , yatırımcılardan 90 milyon dolar topladıktan sonra ilk para tekliflerini tekrarlamayı planladıklarını açıkladı .

Klaytn’ın Orta sayfasında ilk önce 22 Mart’ta Festy ortaklığı açıklandı ve iki şirketin işbirliğiyle , Temmuz 2019’da Klaytn platformunda Festy’yi başlatmayı planladığını belirtti. Yeni imzalanan anlaşma hakkında , blockchain teknolojisine dayalı tamamen denetlenebilir bir platform olacağını söylüyor. Ayrıca sistemin gizlilik odaklı olacağını da sözlerine ekledi.

“Tüketicilerin çevrelerinde oluşturulan büyük verilere katkıda bulunmak için para kazanabilecekleri bu işlemler için daha şeffaf bir sisteme izin verebiliriz. Onu ne kadar zenginleştirirlerse, o kadar fazla kazanabilirler ya da tamamen vazgeçebilirler. ”

Fora, anlaşmanın tutarını açıklanmayan Festy’ye bir yatırım içerdiğini belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz