single-image

Litecoin Ödül Yarılanması Çok Yakında

Litecoin (LTC) gibi kripto para birimleri son birkaç gün ve haftalar boyunca aşağı doğru baskıya maruz kaldı. Yatırımcılar ve analistler artık, Litecoin’in fiyatının, tarihsel olarak bu olayın tam zamanında büyük fiyat hareketlerine yol açan madencilik ödüllerini yarıya indiren etkinliğe nasıl tepki verdiğini görmek için yakından izliyorlar.

Litecoin biraz üzerinde 91 Dolar günlük yüksekler biraz aşağı ama kanıtlamıştır ki 88 Dolar günlük dip seviyelerden yukarı onun şimdiki fiyata sadece % 1 altında işlem görüyor bir seviyede o desteği olmuştur.

Bir aylık bir süre zarfında, LTC büyük ölçüde caydırıcı fiyat eylemi gerçekleştirmiştir ve son birkaç hafta boyunca 90 Dolar ‘lık bölgede yatay ticaret yapmasına neden olan bir konsolidasyon dönemine yavaş yavaş girmiştir.

Litecoin yatırımcılarının büyük çoğunluğuna göre, çok beklenen bir yarım pompa daha önce gerçekleşmiş olabilir; kripto para birimi, 2019’un en düşük seviyesinden 30 doların üstüne çıkarken, haziran ayının sonlarında yüksek seviyedeki 140 doların üstüne çıktı.

Yarılamanın sadece altı gün uzakta olduğunu ve birçok analistin madencilik ödüllerinde ve dolaşımdaki arzın azalmasının nihayetinde fiyat artışlarına dönüşen temel faydalar sağlayabileceğine dikkat etmek önemlidir.

Kurumsal düzeyde bir algoritmik yatırım yönetimi platformu olan Strix Leviathan’dan yakın tarihli bir rapor, kısa süre önce yarıya iniş olayları ve fiyat pompaları arasında doğrudan bir ilişki olmadığını iddia eden bir rapor yayınladı.

“Madencilik ödüllerinde düşüşe yol açan ve izleyen aylarda daha geniş bir pazarı geride bırakan bir olay yaşayan cryptocurrency varlıklarının kanıtı bulamadık” dedi. Ayrıca, Leviathan da tarihsel olarak, Litecoin tarihsel aylarda piyasalar kendi yarıya bölen yol açan, ama sonra aşağıya doğru alt ila 25 zoka performansını açar baskı gören geride, belirtiyor inci olayı takip eden aylarda piyasa yorumcularından. “LTC, her iki yarıya da yol açan aylarda piyasayı geride bıraktı, ancak ilk yarıyı takiben performans piyasanın% 25’in altına düştü” dedi.

Bunu akılda tutarken, yatırımcıların ve analistlerin Litecoin’in önümüzdeki haftalarda ve aylarda gösterdiği performanstan büyük ölçüde hayal kırıklığına uğramış olması olası görünmektedir .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz