single-image

Litecoin 100 Dolar Seviyesini Aşmayı Deniyor

Kripto Para piyasalarında yüksek bir haftada geride kaldı ve yeni hafta aynı şekilde hızlı başladı, ortadaki durum büyük boğa piyasasının tam anlamıyla etkili olabileceğinin sinyallerini göstermekte.

Bir numaralı kripto para Bitcoin, geçen haftaya göre % 40’dan fazla fiyat artışı yakaladı ve 6400 Dolar’lık önceki güçlü direnç seviyesini geride bıraktı ve BTC 8.000 Dolar’a ulaşarak çok yüksek bir seviyeye ulaşmış oldu.

Altcoinler için Bitcoin’i artık takip etme sırası gelmiş olmalı Litecoin, bu hafta ABD Doları karşısında 85 Dolar civarında işlem görmeye başladı ve boğaların LTC’yi 99 doların üzerine çıkarmaya yönelik net bir girişimi var ancak biraz zorlu olacağı anlaşılıyor.

LTC şu anda 93 Dolar seviyesinden işlem görüyor ve pozitif pozisyonda yer alıyor. Bir not 3 Nisan tarihinde şu andaki durumdan bağımsız Litecoin 100 Dolar’a ulaşmayı başardı ancak bir günlük süre 90 Dolar’a geriledi bu denemesi pek uzun ömürlü olmadı. O zamandan beri henüz 100 Dolar seviyesi kırılmadı ve 95 Dolar’dan daha yüksek bir seviyeye oluşturulamadı. Biraz daha alıcı desteği sağlanırsa önümüzdeki günlerde bunu başarabilir, tabiki Bitcoin’de yaşanacak gelişmelerde önemlidir.

Direncin üzerine çıkılamaması durumunda LTC’nin 82 Dolar ve ardından 78 Dolar seviyelerinde destekleri olduğu ve buralardan bulacağı destekle tekrar yükseliş denemesi mümkündür.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz