single-image

Kripto Para Alım Satımına İlgi Artıyor

ABD merkezli bir finansal hizmet sağlayıcısı Robinhood, kripto para birimi tüccarlarının sayısında kayda değer bir artış olduğunu bildirdi. Robinhood Crypto şu anda Bitcoin, dahil olmak üzere farklı kripto para birimlerinde ticaret hizmetleri sunmaktadır.

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre , 2021’in sadece ilk üç ayında 9,5 milyondan fazla müşteri kripto para ticareti yapmıştır, bu sayı 2020’nin son 3 ayında ise 1,7 milyondur. Bu rakamlar nemli bir yükseliş olduğunu açık olarak göstermektedir.. 2013 yılında Vladimir Tenev tarafından kurulan Robinhood, dünya çapındaki perakende tüccarlar arasında büyük bir popülerlik kazanmıştır. Finansal ticaret platformu, Ocak 2021’de şirket, fiyat dalgalanmasının ortasında birkaç hisse senedi özellikle gamestop hisseleri ile ilgili kararı ve kripto para birimi varlığının alım satımı ile ilgili bazı özellikleri geçici olarak devre dışı bıraktığında bazı eleştiriler almıştır. Şirket yetkilisi “Farklı varlıklar, farklı nedenlerle farklı yatırımcılar için çalışıyor. Müşterilerimize aracı kurumumuz Robinhood Financial aracılığıyla sunulan varlık çeşitliliğine ek olarak kripto para satın alma ve satma fırsatı vermek için Robinhood Crypto’yu başlattık. O zamandan beri kripto para birimleri popülerliğini artırmaya devam etmektedir. Özellikle bu yıl büyük çok hareketli bir yıl oluyor”.

Şirketin yaptığı bu açıklama sadece Robinhood için geçerli değildir, tüm kripto para piyasaları 2021 yılında adeta patma yaşamaktadır, artan kurumsal destek ve piyasalardaki enflasyon baskısı insanları yatırım araçlarına ve özellikle popüler olan kripto paralara çekmektedir. Rakamlar bize ilginin katlanarak arttığını göstermektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz