single-image

Köklü Alman Bankası Kripto Hizmetleri Sunmaya Başlayacak

Merkezi Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan özel bir banka olan Donner und Reuschel, öncelikle hizmetlerine dijital para satın alma ve saklama ekleyerek bir çok kripto para birimi hizmetleri sunma planlarını duyurdu .

Almanya çapında faaliyet gösteren Donner und Reuschel, 1798’de kurulmuş en eski Alman özel bankalarından biridir. Yönetimi altındaki varlıklarda yaklaşık 9 milyar € aktif bulunmaktadır.

Resmi açıklamaya, kripto ve dijital varlıklar saklama hizmetleri için yüksek pazar talebi üzerine çalışmalar başlatılmıştır. Buna ek olarak banka, yeni iş ortamında rehberlik için DLC Distributed Ledger Consulting GmbH’nin danışmanlık hizmetlerini alacaktır, denildi. Satın alma ve saklama hizmetlerine ek olarak, Banka ana akım finans endüstrisinde en çok aranan blockchain tabanlı hizmetlerden biri olarak kabul edilen varlık tokenleştirme hizmetlerini de sunmayı planlıyor .

Donner & Reuschel yeni hizmetlerinin lansmanı için belirli bir tarih vermemiş olsa da, bunları “mümkün olan en kısa sürede” hizmetlerine ekleyeceğini bildirdi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz