single-image

Tesla Elindeki Bitcoin’lerin Yaklaşık % 10’unu Sattı

Elon Musk, Twitter’da Tesla’nın Bitcoin varlıklarının neredeyse % 10’unu sattığını doğruladı. Bu satış, kripto para biriminin likiditesini kontrol etmek için yapıldı diye ekledi. Tweetle , Musk kendisine ait Bitcoin satmadığını da ekliyor. Musk’tan gelen bu bilgiler, Tesla’nın Bitcoin pompalama ve boşaltma hareketlerini eleştiren Dave Portnoy’un suçlamalarına bir yanıt olarak geldi.
Öyleyse, bunu doğru anlıyor muyum? Elon Musk, Bitcoin satın alır. Sonra pompalar. Yukarı çıkıyor. Sonra onu satar ve bir servet kazanır. Diyerek Elon Musk’ı eleştirmişti
Elon Musk cevabında “Bitcoin’lerimin hiçbirini satmadım. Tesla, bilançoda nakit tutmaya alternatif olarak BTC’nin likiditesini kanıtlamak için hisselerinin % 10’unu sattı, ”.

Şubat 2021’de Tesla , Lider kripto parasına yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımını komu oyuna duyurmuştu. Şirket , Model S, Model 3, Model X, Model Y ve Cybertruck gibi ürünleri için Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı . Tesla tarafından yayınlanan en son finansal verilere göre şirket, Bitcoin satışlarının 2021’in 1. çeyreği sonuçlarına olumlu bir etkisi olduğunu gördü. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi, son Bitcoin satışından 272 milyon dolarlık net gelir elde ettiğini doğruladı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz