single-image

İran’da İlk Bitcoin ATM’si

İran İslam Cumhuriyeti, ilk Bitcoin ATM’sini Tahran’daki 12. Uluslararası Borsa, Banka ve Sigortacılık Fuarı’nda tanıttı.

İran’ın ilk otomatik Bitcoin ATM’si, Tahran’daki 12. Uluslararası Borsa, Banka ve Sigortacılık Fuarı’nda görüldü, İran’da bulunan ilk BTM’ye göz atmak için meraklı kalabalığın toplandığı görüldü. kendisi.

Alman haber ajansı Ruptly için çalışan bir film ekibi yakalanan onlar Bitcoin ATM ve açıkça bu olay hakkında çok heyecanlı olan insanların görüşülen konferansında Bitcoin ATM açıklanması yapıldı.

BTM içerik oluşturucularından biri, halka erişim sağlamaya tamamen hazır olduklarını söyledi, ‘ancak bu alan için bazı anlaşmaların gerçekleşmesi gerektiği ve insanların bunu kullanabileceklerini açıkladılar. Cihaz % 100 çalışıyor olsa da, düzenlemeyi beklediği için ATM henüz hizmet veremeyecek.

Bitcoin ATM’nin yaratıcıları, düzenlemeleri beklerken, İran’da farkındalığı artırmak için şimdiik ürünü sergileyecek.

Ancak bu, İran vatandaşı Elnaz Rahim’in coşkusunu hafifletemedi, ‘Kullandığımda Bitcoin olan biri olarak mutluydum’ dedi.

“Rial’da paraya ihtiyacım vardı ve bu üç dakikadan az sürdü ve çok memnun kaldım. Umarım yaptırımları aşabileceğimizi umuyorum.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz