single-image

Hindistan’da 10 Banka Blockchain Uygulamalarına Başlıyor

Hindistan’daki tüm perakende ödemeleri kapsayan bir kuruluş olan Hindistan Ulusal Ödemeler Şirketi (NPCI), ülke içindeki dijital ödemeleri güçlendirmek için yüksek oranda ölçeklenebilir blok zinciri teknolojisinin uygulanmasını düşünüyor .

Hintli işletme dergisi Business Today tarafından 14 Nisan’da bildirildiği üzere , NPCI dünya çapında en iyi ödeme ağı olmayı hedefliyor. Dahası, Hindistan Rezerv Bankası ve Hint Bankaları Birliği (IBA) rehberliği ve desteğini de arkasına almış durumda.

NPCI’nin perakende ödemeler için blockchain çözümlerinin uygulanmasını düşünmesi yönünde inisiyatif, Hindistan’daki 10 banka tarafından IBA himayesinde destekleniyor. Ayrıca, 56 Hint bankası NPCI’nın hissedarıdır ve Hint bankalarının sonunda blok zinciri teknolojisine daha açık bir yaklaşım sergiledikleri görülmektedir.

Daha önce IIB tarafından bildirildiği üzere Hindistan, sadece bankalar değil, aynı zamanda Hindistan’ın en büyük şirketler grubunun da blok zincir teknolojisini araştırdığı için DLT ve blockchain teknolojisinin yeteneklerini gerçekleştirmeye ve keşfetmeye başlıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz