single-image

Bitcoin Gold % 51 Saldırısına Uğradı

Bağımsız bir rapora göre, Bitcoin’in küçük bir çatalı olan Bitcoin Gold , geçtiğimiz hafta % 51 adı verilen saldırıya maruz kaldı. Kripto para birimi 23 Ocak Perşembe ve 24 Ocak Cuma günlerinde iki yeniden düzenleme yaşadı .

Blockchain ağının çoğunluk hashrateini satın alarak, saldırganlar çift harcama yoluyla ilk belirlemelere göre yaklaşık 7.000 BTG (72.000 dolar) çaldılar.

Bitcoin Gold, özellikle düşük hashrate nedeniyle kolay bir hedef olarak görülmekte. Lovejoy, saldırının mevcut Nicehash fiyatlarına göre yaklaşık 1.700 Dolar’a mal olacağını ileri sürüyor. Benzer şekilde, Crypto51, blockchain’e saldırmanın yaklaşık 700 Dolar’a mal olacağını ileri sürüyor.

Saldırgan, çalınan kripto para birimini Binance’a taşımayı başardı ve çalınan fonları paraya çevirmeyi denedi. Ancak Binance, gelecekteki hırsızlıkları önlemek için Bitcoin Gold’un geri çekilme sürelerini yükseltti.

Bu, Bitcoin Gold’un ilk kez % 51 saldırısı olmuyor Mayıs 2018’de daha önce 18 milyon dolar hacklendi. Özelikle düşük hashrateli blokzinciri olan kripto paralar benzer tehlikelerle karşı karşıyadır. Kötü amaçlı korsanlar düşük maliyetlerle %51 atak yapabilmelerine olanak sağlayan düşük hashrate li blokzincirleri sık sık tercih etmektedirler.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz