single-image

Herkes 7.500 Dolar’dan Bitcoin Almayı Bekliyor

Bu haftanın başlarında biraz beklenmedik bir hareketi takiben, Bitcoin fiyatları bir kez daha 8.000 dolar ‘ın altında kaldı. Şimdi BTC bu yılın başlarında yeniden dirilişinden bu yana ilk defa bu kritik eşiğin altına düştü.

Anlaşılacağı üzere, bu olay dönüşümü birçok tüccarın BTC / USD tablolarına geldiğinde gerçek destek bölgesinin tam olarak nerede olduğunu merak etmesine neden oluyor.

Fiyatlar düşmeye devam ettiğinde ve tekrarlayan ayı hareketleri belirtileri gösterdiğinden, tüccarlar fiyatların düşmesini durdurabilecek sağlam bir destek tabanı belirlemekte zorlanıyorlar. Ne olursa olsun, bazı tüccarlar Bitcoin için destek hattının 7.500 dolar fiyat seviyesinde veya civarında olduğu konusunda fikir yürütüyorlar.

Bu, geçen yıl yaşanan durumla garip bir şekilde, 2018’de, destek hatları 3.000 dolar en düşük seviyesine düşmeden önce aylarca 6.500 dolar civarında bir fiyat noktası etrafında bulduğu desteğe benzer. Ancak, geçen yılın aksine, 7.500 dolar işaretini bekleyen çok büyük miktarda alım emri var.

Bitcoinicity’nin yakın zamanda eklenen birleşik sipariş listesine bakıldığında, bir çok boğanın bu değerin bir piyasa tersinin gerçekleşmesinin muhtemel olduğuna inandığını gösteren 7,500 Dolar’da bekleyen bir satın alma baskısı olan 8,800 BTC (70 milyon dolar) değerinde olduğunu belirtti.

Birleştirilmiş sipariş kitabının, diğerlerinin yanı sıra Bitfinex, Kraken, GDAX dahil olmak üzere 10 belirli borsadaki toplam sipariş hacmini dikkate aldığını unutmayın. Bu nedenle, 7.500 Dolar’da taşınmayı bekleyen gerçek para miktarının, kripto para birimi döviz platformlarına tümüyle yaklaştığı düşünüldüğünde birkaç kat daha yüksek olması muhtemeldir.

Bitcoin fiyatlarındaki düşüşün ABD Başkanı Donald Trump’ın bu yılın başlarında Temmuz ayında yaptığı olumsuz açıklamalarla ilgili olabileceği genel bir görüş. BetarCrypto’nun daha önce bildirdiği gibi , Trump’ın negatif ifadesinin Bitcoin’in bu yılın en düşük seviyesinden yükselişine yeni başladığı bir zamanda geldiğine dikkat etmek ilginç . Trump’ın potansiyel olarak etkilenme riski altında olduğu haberlerini takiben, Bitcoin fiyat düşüşünü tekrar gördü.

Bu olaylar arasında doğrudan bir korelasyon olmasa da, birçok uzun vadeli Bitcoin sahibi ve hatta kısa vadeli spekülatörler, Bitcoin fiyatının dolara karşı nasıl hareket ettiğine dayanarak kararlarını vermektedir. Bu nedenle, ABD politikasında olanların genel kripto para birimi piyasaları üzerinde güçlü bir etkisi olabilir; Bitcoin, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin büyük çoğunluğunu oluşturması nedeniyle en fazla etkilenir.

Tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan işlemsel çıktılar için 365 günlük hareketli ortalama, önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşan hash oranları ve belki de en önemlisi, Bitcoin kaynak kodunun aktif gelişimi pozitif sağlık göstergeleridir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz